Policija aiztur personu grupu, kas ap 10 000 mājsaimniecību nodrošināja nelegālus televīzijas pakalpojumus

Policists; ilustratīvs foto.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde ir aizturējusi personu grupu, kura privāti savam klientu lokam no 2013. līdz 2019. gadam nodrošināja nelegālas televīzijas pakalpojumu sniegšanu Rīgā un Pierīgā.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturētas četras personas.

Policijā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikums 148. panta otrās daļas - par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidrojuši, ka personu grupa ar noziedzīgo nodarījumu nodarbojās kopš 2013. gada, nodrošinot aptuveni 10 000 Rīgas un Rīgas reģiona mājsaimniecību ar nelicencētu televīzijas saturu. Personu grupa, izplatot nelegālo TV saturu, izmantoja tehnoloģisko risinājumu, kas pazīstams kā "CardSharing".

Tāpat noskaidrots, ka minētais risinājums nodrošināts ar satelīta šķīvja, interneta pieslēguma un speciāli konfigurēta uztvērējā palīdzību, lai saņemtu un dekodētu ārzemju servera sūtītu signālu un klientam darītu pieejamu nelegālo televīzijas saturu.

Pārsvarā šādi tika izplatīts sabiedrībā populāras ārzemju audiovizuālā satura komplekts, kurā tika iekļauti arī Latvijā integrēti televīzijas kanāli.

Šī gada 8. maijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas aizturēja četras personas - 1963., 1969. un divus 1976. gadā dzimušus vīriešus, no kuriem viens jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā. Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu vīrieši var tikt sodīti ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā tika veiktas vairāk nekā desmit kratīšanas, kā rezultātā izņemts liels skaits lietisko pierādījumu, uzsver policija. Tāpat esot iegūti un nostiprināti pierādījumi tam, ka "pieredzējušākais" personu grupas dalībnieks ar nelegālās TV izplatīšanu Latvijas teritorijā nodarbojies vairāk nekā sešus gadus. Nelikumīgā pakalpojuma sniedzēji veikuši ne vien autortiesību pārkāpumu, bet arī veicinājuši ēnu ekonomiku, uzsver policija.

Līdz ar personu aizturēšanu likumsargiem izdevies pārtraukt personu grupas noziedzīgās darbības un liegta pieeja nelegālam televīzijas saturam. Izmeklēšanas darbību rezultātā pārtraukta ārzemēs izvietotā servera izplatītā interneta datu plūsma.

Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Uz augšu