Politoloģe par EP vēlēšanām: Ušakova faktors bija tik spēcīgs, ka to nesatricināja nekādi skandāli

Iveta Kažoka.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

No Rīgas mēra amata atstādinātā Nila Ušakova (S) tēls esot tik nepārspējams, ka to nevar ietekmēt pat skandāli galvaspilsētā, – tā sarunā ar LNT  raidījumā "900 sekundes" izteicās politoloģe un centra "Providus" direktore Iveta Kažoka.

Šīs Eiropas Parlamenta vēlēšanas apliecinājušas, ka Latvija ir etniski sašķelta, to pierādījis balsojums: "Latvieši balso par vienām partijām, krievi balso par otrām partijām, un diemžēl šīs atšķirības nemazinās."

Pēc vēlēšanām sabiedrībā daudz var dzirdēt par to, kāpēc Nils Ušakovs un arī Andris Ameriks ir guvuši tik lielu atbalstu, ņemot vērā lielos skandālus ar Rīgas Domi.

Politoloģe Ive Kažoka norāda, ka acīmredzot Ušakova tēls ir tik nepārspējams, ka daudzi krievvalodīgie iedzīvotāji uzskata, ka apsūdzības nav tik nopietnas, lai pārstātu viņu atbalstīt.

"Man pirms šīm vēlēšanām šķita, ka "Saskaņai" būs mazāk balsu un Latvijas Krievu savienībai būs vairāk balsu. Bet izrādījās, ka Nila Ušakova faktors ir tik ārkārtīgi spēcīgs Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju vidū, ka to nekas nevarēja pārspēt, nekādi skandāli," norāda Kažoka.

Noskaties sarunu ar politoloģi un centra "Providus" direktori Iveta Kažoka.

Uz augšu