Sevastova: Man uzsmaidīja veiksme

Anastasija Sevastova

FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova pēc uzvaras sezonas otrā "Grand Slam" turnīra - Francijas atklātā čempionāta - trešajā kārtā pauda, ka mača likteni izšķīra tikai dažas nianses.

Sevastova piektdien sasniedza Francijas atklātā čempionāta astotdaļfinālu, Parīzē pirmo reizi iekļūstot starp 16 labākajām tenisistēm.

Pasaules 12.rakete Sevastova, būdama izlikta ar 12.numuru, trešās kārtas mačā ar rezultātu 6-7 (3:7), 6-4, 11-9 pārspēja ar 20.numuru izlikto Elisu Mertensu no Beļģijas, kura šādu pašu vietu ieņem arī WTA rangā.

Abas tenisistes kortā pavadīja trīs stundas un 21 minūti, pārspēdamas šī gada turnīra sieviešu vienspēļu sacensību ilguma rekordu. Kopumā Sevastova šajā mačā atspēlēja piecas mačbumbas, realizēja četrus "eisus" jeb netveramās serves un pieļāva vienu dubultkļūdu.

"Neko sev nemēģināju iestāstīt. Centos kustēties kājās, atspēlēt pirmo servi un spēlēt agresīvi," par atspēlētajām mačbumbām stāstīja Sevastova.

Vienu no mačbumbām viņa atspēlēja ar skaistu noīsināto sitienu.

"Kuram gan nepatīk noīsinātie sitieni? Man tie patīk, bet viņa gandrīz visus atspēlēja, un tas, kā viņa to darīja, bija neticami," pauda liepājniece.

"Galu galā abas nebijām pelnījušas zaudēt. Vai viņa bija sliktāka spēlētāja? Nē. Visu izšķīra viens milimetrs, bet tas kādu nepadara par labāku vai sliktāku spēlētāju. Tāpat lielu lomu spēlē veiksme. Šoreiz tā uzsmaidīja, bet citos mačos tā varētu arī nebūt," stāstīja Sevastova.

Ceturtajā kārtā jeb astotdaļfinālā Sevastova tiksies ar Markētu Vondrušovu no Čehijas, kura rangā ir 38.pozīcijā. Sevastovai šajā turnīrā ir diezgan reāli sasniegt pusfinālu, jo arī sasniedzot ceturtdaļfinālu, tajā nenāks pretī kāda no favorītēm.

Par astotdaļfināla sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 240 WTA ranga punktus.

Francijas atklātā čempionāta pamatsacensības ilgs līdz 9.jūnijam.

Uz augšu