Rīgā par darbinieces žņaugšanu ar drēbju pakaramo atlaišanas laikā soda izglītības iestādes amatpersonu

Ilustratīvs attēls

FOTO: pixabay.com

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa ir piespriedusi pusgadu ilgu nosacītu cietumsodu kādai izglītības iestādes amatpersonai, kura kādas darbinieces atlaišanas laikā to sita un žņaudza ar drēbju pakaramo, vēstīts publiski pieejamajā anonimizētajā tiesas spriedumā.

Tajā rakstīts, ka noziedzīgais nodarījums noticis 2014. gadā, kad nolūkā izbeigt darba tiesiskās attiecības ar minētās izglītības iestādes darbinieci amatpersona savu padoto ieaicināja kabinetā. Amatpersona lūdza, lai izglītības iestādes darbiniece paraksta jau iepriekš sastādītu iesniegumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu, bet darbiniece atteicās.

Pēc tam amatpersona, nolūkā panākt, lai darbiniece atlūgumu paraksta, satvēra viņu aiz matiem un, tā turot, vienu reizi tīši atsita viņu ar galvu pret durvīm, tīši ar drēbju pakaramo ne mazāk kā piecas reizes iesita darbiniecei pa ķermeni, kā arī žņaudza viņu, turot drēbju pakaramo viņai pie kakla, tādā veidā piespiežot pie sienas.

Laikā, kad amatpersona pielietoja pret darbinieci norādīto vardarbību, viņa vienlaicīgi vairākkārt pieprasīja, lai darbiniece paraksta iesniegumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu. Savukārt darbiniece šo amatpersonas prasību izpildīt atteicās.

Amatpersonas darbību rezultātā darbiniecei tika nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi, tostarp smadzeņu satricinājums.

Tiesas spriedumā norādīts, ka bez nosacītās brīvības atņemšanas notiesātajai personai arī noteikts liegums ieņemt valsts amatpersonas amatu izglītības iestādē uz vienu gadu.

Uz augšu