Asiņu recekļu zupa un marinētas aitu acis - neparastākās paģiru receptes no visas pasaules

"Mongoļu Asiņainā Mērija" - tomātu sula ar marinētiem aitu acāboliem.

FOTO: Reuters / Scanpix

Dunoša galva, sausums mutē, nespēks aiziet pat līdz otram istabas stūrim - tie ir simptomi, kurus daudzi būs pieredzējuši pēc īpaši lustīgas ballītes. Lai arī universālas zāles pret nākamās dienas vājumu vēl nav izgudrotas, dažādas pasaules tautas jau izsenis cīnās pret paģirām ar parastām un ne tik parastām metodēm, vēsta portāls "Buzzfeed". 

Lutefisk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sonja Jørgensen (@sonja.urdal) on

Šī Norvēģijā iecienītā paģiru (un svētku) maltīte tiek gatavota no divām sastāvdaļām - kaltētas zivs (parasti mencas), kas tiek mērcēta stipra sārma šķidrumā. Tad tā uz 10 dienām tiek nostādināta tīrā ūdenī. Rezultātā zivs iegūst specifisku smaku un recekļainu tekstūru - tiek uzskatīts, ka šī konsistence kopā ar zivju eļļu palīdz uzsūkt kunģī aizkavējušās alkohola paliekas.

Leche de Tigre

Specifiskais kokteilis, kura nosaukums tulkojumā nozīmē "tīģera piens", sastāv no vairākām bagātinošām izejvielām - laima sulas, koriandra, ķiplokiem, sīpoliem, čilli pipariem, sāls, melnajiem pipariem un jēlas zivs. Sātīgo kokteili arī uzskata par afrodīziju - libido stimulējošu līdzekli.

Haejangguk

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Crystal 현정 (@crystalriesling) on

Šai Dienvidkorejas zupai nav konkrētas receptes - par "Haejangguk" dēvē zupu saimi, kas paredzētas tieši paģiru ārstēšanai. Lai daudzas sastāvdaļas ir pielāgojamas, šajā 14. gadsimta zupā parasti liek kaltētus kāpostus, treknu lielopa buljonu, sarecējušas vērša asinis un dažādus dārzeņus.

Utopenci

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tomáš Wagner (@knize.naryskin) on

"Slīkonīši" (tulkojumā no čehu valodas) ir ļoti pārdomāts ēdiens, jo to jāpagatavo krietnu laiku pirms smagā rīta. Tas sastāv no etiķī un dažādās garšvielās iemarinētām desiņām un sīpoliem. Pirms ēdiena baudīšanas to termiski neapstrādā.

Mongoļu "Asiņainā Mērija"

FOTO: Reuters / Scanpix

Šim kokteilim ir tikai divas sastāvdaļas - tomātu sula un marinēti aitu acāboli. Tomātu sula ir slavena ar savu spēju atjaunot šķidruma un elektrolītu līmeni organismā, taču acābolus neviens īsti nevar paskaidrot - tie esot receptē jau gadsimtiem ilgi.

Uz augšu