Piesien pie staba un sit 12 stundas. Indijā aiztur 11 cilvēkus par musulmaņa nolinčošanu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Indijas policija otrdien, 25. jūnijā, aizturējusi 11 cilvēkus aizdomās par musulmaņa spīdzināšanu un nolinčošanu.

No amata uz laiku atstādināti arī divi policisti, kuri sākotnēji nodarbojās ar šo lietu.

24 gadus vecās Tabreza Ansari slepkavība nofilmēta, un video izplatījies sociālajos medijos, šokējot sabiedrību ar pūļa vardarbību.

Video jaunais vīrietis redzams raudam un lūdzamies žēlastību, kamēr tiek piespiests skandēt hinduisma saukļus.

Incidents noticis kādā ciematā Džhārkhandas štatā.

Ciemata iedzīvotāji vainoja Ansari zādzībā. Viņš tika piesiets pie staba un sists 12 stundas, pirms ieradās policija, kas aizturēja viņu un nogādāja slimnīcā, kur viņš sestdien nomira.

"Mēs esam aizturējuši 11 cilvēkus. Atstādināti arī divi policisti, jo viņi neinformēja augstākstāvošos par šo lietu un centās nokārtot to savā līmenī," ziņu aģentūrai norādīja vietējās policijas priekšnieks.

Mediji ziņo, ka Ansari sieva apsūdzējusi policistus, ka tie viņa smagi piekauto vīru vispirms aizveduši uz cietumu un tikai pēc tam uz slimnīcu.

ASV Valsts departamenta jaunākajā ziņojumā par ticības brīvību secināts, ka labējā premjerministra Narendras Modi vadībā Indijā pieņēmusies spējā reliģiskā vardarbība pret minoritātēm.

Tostarp pieaudzis uzbrukumu skaits musulmaņiem, uzbrucējiem aizbildinoties, ka viņi aizsargā govis, ko hinduisti uzskata par svētiem dzīvniekiem.

Indijas minoritāšu lietu ministrs Muhtars Abass Najuvi nosodījis Ansari slepkavību un paziņojis, ka valdība nepieļaus "destruktīvu plānu" dominēšanu Indijas attīstības centienos.

"Cilvēkiem, kuri ir iesaistīti šādos incidentos, ir tikai viens motīvs - izbojāt valdības radīto pozitīvo atmosfēru," norādījis Najuvi.

Savukārt opozīcijā esošā Kongresa partija pārmetusi valdošajai Tautas partijai (BJP), ka tā neaizsargā musulmaņus un citas minoritātes.

"Vai BJP valdība var godīgi atspēkot ASV valdības ziņojumu par minoritāšu drošību, kad musulmaņi un daliti tiek atklāti nolinčoti katru otro dienu?" vaicājis Kongresa partijas preses pārstāvis.

Uz augšu