Pk 4.12.2020.

Oficiāli: Lomažs noslēdz līgumu ar Eirolīgas klubu ASVEL

Rihards Lomažs

FOTO: www.bkventspils.lv

Daudzsološais latviešu basketbolists Rihards Lomažs noslēdzis divu gadu līgumu ar Francijas klubu Vilērbānas ASVEL, kas nākamās divas sezonas spēlēs ULEB Eirolīgā, ziņo vienība.

ASVEL par Francijas čempioni kronēta 19 reizes, šogad pēc trīs gadu pārtraukuma atgriežoties tronī. Vilērbānas komanda šajā sezonā uzvarēja regulārajā čempionātā un triumfēja arī izslēgšanas turnīrā.

Vilērbānas klubs dibināts 1948.gadā, bet 2014.gadā tas nonāca slavenā franču basketbolista Tonija Pārkera īpašumā. No 2017.gada klubā par direktoru strādā arī Nikolā Batums.

Pērn tā saņēma Eirolīgas licenci nākamajām divām sezonām.

Lomažs, kuram ir 23 gadi, iepriekšējā sezonā bija viens no "Ventspils" līderiem. Aizsargs Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgā vidēji mačā guva 17,1 punktu un veica 2,9 rezultatīvas piespēles. Tikmēr Latvijas-Igaunijas līgā viņš caurmērā katrā no cīņām iemeta teju 15 punktus, bet Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas turnīrā viņa kontā vidēji 15,0 punkti un 3,8 rezultatīvas piespēles.

Basketbolists "Ventspils" klubu pārstāvēja kopš 2015.gada. Lomažs pirms tam savas prasmes attīstīja Ventspils "Spars" komandā, kā arī spēlēja Jelgavas un Jūrmalas vienībās Latvijas spēcīgākajā līgā.

"Ventspils" sastāvā Lomažs šajā pavasarī kļuva par Latvijas-Igaunijas līgas čempionu, kamēr LBL finālsērijā nācās piekāpties "VEF Rīga" komandai.

Redaktors iesaka