Ekstrēma vientuļnieka stāsts: Mežā pavadīti 27 gadi bez neviena garlaicības mirkļa

ilustratīvs attēls

FOTO: pixabay.com

1986. gadā divdesmitgadīgais Kristofers Naits ar auto iebrauca mežā ASV Menas štata lauku teritorijās. Pametis automobili, viņš ar pašu vienkāršāko pārgājienu aprīkojumu devās dziļāk, atrada tur nomaļu vietu un vienatnē tur nodzīvoja turpmākos 27 gadus.

Biezajā mežā atradis klaju laukumiņu, Naits starp kokiem iekāra ūdensnecaurlaidīga auduma gabalu un zem tā uzslēja savu nelielo telti. Vieta, kas atradās īsas pastaigas attālumā no vasarnīcu ciematiņa, kļuva par viņa mājām daudzu gadu garumā, vēsta raidorganizācija BBC.

Kad Naitam trūka pārtikas, apģērba, apavu, bateriju vai lasāmvielas, viņš ielauzās vasarnīcās un nozaga vajadzīgo. Naits centās sagādāt pēc iespējas mazāk neērtību vasarnīcu īpašniekiem, tomēr pastrādāto zādzību skaits gadu gaitā bija ļoti augsts - ap tūkstoš ielaušanās reizēm. Cietušie par nelūgto viesi ziņoja policijai, kas galu galā garnadzi pieķēra, pieliekot punktu viņa savrupajai dzīvei mežā.

FOTO: AP/Scanpix

Rakstnieks Maiks Finkels, balstoties uz cietumā ar Naitu veiktajām intervijām, sarakstīja grāmatu "The Stranger in the Woods: The Extraordinary Story of the Last True Hermit" ("Svešinieks mežā: Pēdējā īstā vientuļnieka neparastais stāsts"). Kā jau varētu iedomāties, viens no Finkela pirmajiem jautājumiem bija "kāpēc?" - kāpēc Naits aizbēga no sabiedrības, lai gadiem ilgi dzīvotu viens pats? Sākumā viņš domāja, ka varbūt Naits mēģinājis izbēgt no atbildības par kādu noziegumu vai kāda pagātnes noslēpuma, kas viņu vajāja. Taču tāda neesot bijis. "Viņš teica, ka vilkme būt vienam esot tikpat stipra kā gravitācija, viss viņa ķermenis signalizēja, ka būt vienatnē ir visērtāk," sacīja Finkels - vienīgais cilvēks, kuram bēdīgi slavenais vientuļnieks piekritis sniegt interviju.

Nepilnu 30 gadu laikā Naits esot runājis tikai ar četriem cilvēkiem - 90.gados pateicis "sveiki" kādam dabas draugam, kurš noklīda no pārgājiena takas un nejauši sastapa vientuļnieku, bet 2013.gadā pārmijis dažus vārdus ar trim zvejniekiem.

Par spīti tam, ka ziemā Menas štatā gaisa temperatūra nokrītas līdz pat -20 grādiem pēc Celsija, Naits apgalvoja, ka ne reizi neesot kurinājis ugunskuru. Viņš baidījies, ka dūmi varētu piesaistīt nevēlamu uzmanību.

"Kristofera Naita stāstā ir vairāki aspekti, kas mani mulsina," atzīst Finkels. Vientuļnieks stāstīja, ka gulēt esot gājis jau ap septiņiem vakarā, bet modies ap trijiem naktī. Rīta cēlienā viņš staigājis, lai ķermenis neatdzistu.

Ko Naits viens pats darīja 27 gadu garumā? "Viņš nedaudz lasīja grāmatas, minēja krustvārdu mīklas... Bet tas neaizņēma lielāko daļu viņa laiku. Viņš nodarbojās ar to, ko mēs sauktu par "neko"," skaidro Finkels.

"Kad es lūdzu Krisam Naitam izskaidrot, ko tas nozīmē, viņš pastāstīja visai interesantas lietas. Pirmkārt, visu šo 27 gadu laikā viņš nekad nejuta garlaicību. Viņam nekad nebija vientuļi. Viņš teica, ka esot juties gandrīz vai pretēji. Ka viņš esot juties pilnībā un smalkā veidā savienots ar visu pārējo pasaulē. Viņam bija grūti pateikt, kur beidzās viņa ķermenis un sākās mežs."

Naitam par izdarītajām zādzībām nācās izciest septiņu mēnešu cietumsodu. Finkels joprojām ir vienīgais žurnālists, ar ko viņš piekritis runāt.

Mūsdienu slavenākais vientuļnieks ar Finkelu kopumā sarunājās apmēram deviņas stundas. Pēc šīm sarunām, kas pa stundai notika vairāku nedēļu garumā, rakstnieks sarakstīja grāmatu.

Pēc soda izciešanas Naits esot atradis darbu, taču nekas daudz par viņa tālākajām gaitām nav zināms.

Uz augšu