Pk 27.11.2020.

Policija aizturējusi divus zagļus, kuri kopumā apzaguši 25 Rīgas dzīvokļus

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes policisti par kopumā 25 dzīvokļu apzagšanu aizturējuši divus zagļus, informē policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka viens no viņiem izdarījis 11, savukārt otrs - 14 zādzības no dzīvokļiem vairākos Rīgas mikrorajonos. Gžibovska skaidroja, ka aizturētie vīrieši uzdarbojušies atsevišķi, taču viņu noziedzīgais "rokraksts" esot līdzīgs.

VP informēja, ka saistībā ar notikušo pret šīm personām sākti kriminālprocesi, un policija atguvusi daļu no nozagtajām mantām.

Gžibovska norādīja, ka no šā gada februāra līdz jūnijam Ķengaragā, Pļavniekos, Teikā, Purvciemā un Iļģuciemā tika izdarīta zādzību sērija no dzīvokļiem, iekļūstot mājokļos pa pirmo stāvu logiem.

Noziegumi tika izdarīti pa dienu, kamēr saimnieki neatradās mājās, un pa nakti, kamēr dzīvokļu iemītnieki gulēja. Izmeklējot šos noziegumus un analizējot iedzīvotāju sniegto informāciju, VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti nonāca pa pēdām 1988. gadā dzimušam vīrietim un šī gada jūnijā viņu aizturēja. Izmeklēšanas laikā policisti ir noskaidrojuši, ka viņš, iespējams, saistīts ar vismaz 14 zādzību epizodēm. 

Savukārt šī gada jūlijā tika aizturēts rūdīts Rīgas dzīvokļu apzadzējs, kurš rīkojās līdzīgi, galvenokārt iekļūstot svešajos īpašumos pa neaizvērtiem logiem, informēja Gžibovska. Kādā no gadījumiem saimnieki bija pamanījuši, ka viņu mājoklī iekļuvusi nepiederoša persona un izsauca VP.

Policisti nozieguma vietā aizturēja aizdomās turēto 1989. gadā dzimušo vīrieti. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka viņš šī gada maijā, jūnijā un jūlijā izdarījis vismaz 11 zādzības Teikā, Purvciemā un Pļavniekos.

Aizdomās turētie zaguši naudu, neliela izmēra elektroniku un dārglietas, ko vēlāk centušies pārdot galvenokārt lombardos. Daļu no nozagtajām mantām policisti jau atguvuši, un šobrīd strādā, lai atgūtu arī pārējās.

Gžibovska piebilda, ka lielākajā daļā gadījumu personas bija iekļuvušas svešajos īpašumos, jo saimnieki nebija aizvēruši ciet logus vai atstājuši tos vēdināšanas režīmā.

Saistībā ar notikušo pret abām personām sākti kopumā 25 kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas - par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī. Atsevišķos gadījumos, kad iedzīvotājiem sabojāti logi, kriminālprocesi ir kvalificēti arī pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas par svešas mantas tīšu bojāšanu.

Uz izmeklēšanas laiku 1988. gadā dzimušajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt 1989. gadā dzimušajam aizdomās turētajam - policijas uzraudzība.

VP atgādina, ka liels skaits no mājokļiem tiek izdarītas brīvi piekļūstot, jo saimnieki dodoties prom vai atrodoties mājoklī nav aizslēguši durvis un aizvēruši logus. Šī iemesla dēļ sevišķi pirmo stāvu dzīvokļu īpašniekiem vienmēr jāatceras tos aizvērt. Tāpat, VP ieskatā, vajadzētu padomāt par signalizācijas un videonovērošanas kameru ierīkošanu.

Naudu, dārglietas un vērtīgas mantas nedrīkst atstāt priekšnamā, bet tās jāglabā drošā vietā, vislabāk - kvalitatīvā seifā, kas piestiprināts pie nesošās sienas, piebilda policijā.

Aktuālākās ziņas