RD atbalsta skatu torņa un pastaigu takas koku galotnēs būvniecību Mežaparkā

Cilvēki Mežaparkā.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Rīgas dome šodien, 28. augustā, atbalstīja ieceri nākamgad Mežaparkā izbūvēt skatu torni un kilometru garu pastaigu taku koku galotnēs.

Kā informēja "Rīgas mežu" valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, pasaulē jau ir vairāki šādi skatu torņi, piemēram, pastaigu ceļš Čehijā pie Lipno ezera. Mežaparkā iecerētā taka dos iespēju vērot gan Lielo estrādi, gan Ķīšezeru, savukārt no skatu torņa varēs redzēt visu pilsētu.

Uzņēmuma aplēses liecina, ka torņa un pastaigu takas izveide varētu izmaksāt aptuveni piecus miljonus eiro, taču konkrētas izmaksas būs zināmas tikai pēc projektēšanas un būvniecības iepirkumu noslēgšanas. 

Takas apsaimniekošanai konkursa kārtībā plānots izvēlēties operatoru, kam būs jāveic visi uzturēšanas darbi. "Rīgas meži" takas būvniecībā investēs ap pieciem miljoniem eiro, un plānots, ka tas atmaksāsies piecu līdz septiņu gadu laikā. Līdzekļus objekta būvniecībai "Rīgas meži" plāno ņemt, piesaistot kredītiestādes.

Paredzēts, ka takas apmeklējums pieaugušajam varētu izmaksāt nedaudz virs desmit eiro, bet ģimenēm ar bērniem būtu iespējams saņemt dažādas atlaides. 

Būvdarbus plānots sākt 2020. gada pavasarī un pabeigt deviņu mēnešu laikā.

Uz augšu