P, 26.09.2022.

Trīs latviešu makšķernieku bojāeja Īrijā. Zināmi iespējamie traģēdijas iemesli

Apollo.lv
Trīs latviešu makšķernieku bojāeja Īrijā. Zināmi iespējamie traģēdijas iemesli
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: LETA/LETA

Jūras negadījumu izmeklēšanas komisija publicējusi ziņojumu, kurā konstatēts, ka alkohols ir viens no faktoriem trīs makšķernieku nāvē, kuri pagājušajā gadā noslīka Kerrī piekrastē. Komisija arī norādījusi, ka cilvēkiem, kuri izmanto laivas, ir jāatturas no alkohola lietošanas, vēsta "Baltic-Ireland", atsaucoties uz "The Irish Times".

» Latviešu makšķernieku noslīkšana Īrijā - trīs ģimenes zaudējušas vīrus un tēvus

Ziņojumā par incidentu, kura rezultātā gāja bojā Anatolijs Teivāns, Jurijs Burcevs un Valērijs Klimentjevs no Latvijas, atklāts, ka makšķernieku motorlaivas dizains un tas, ka divi no viņiem bija dzēruši, visticamāk, bija faktori, kas varēja izraisīt traģēdiju.

Komisijas ziņojumā arī norādīts, ka vīriešiem nebija plāna ārkārtas situācijām, kā arī atzīmēts, ka 2018. gada 30. septembrī notikušā incidenta iemesli ir saistīti ar motorlaivas modeļa nepiemērotību apstākļiem jūrā.

Kā jau iepriekš ziņots, trīs makšķernieki no Latvijas noslīka pie Konana harboras, apgāžoties motorlaivai, ar kuru viņi ap pulksten 8.30 bija iebraukuši okeānā. Apstākļi okeānā bija diezgan nemierīgi, pūta spēcīgs ziemeļrietumu vējš un bija pamatīgi viļņi. Makšķernieku izmantotā laiva bijusi pārāk maza un nepiemērota šādiem apstākļiem.

Ziņojumā teikts, ka divi vietējie iedzīvotāji aptuveni pulksten 18, bažījoties par to, ka makšķernieki nav atgriezušies, devās uz piestātni ar binokli. Ieraudzījuši laivas priekšgalu stāvus ūdenī un cilvēka ķermeni ūdenī tuvāk piestātnei, viņi sacēla trauksmi un izsauca glābējus.

Īrijas Krasta apsardzes Jūras glābšanas centrs uzsāka glābšanas operāciju, tika iesaistīta krasta apsardzes meklēšanas un glābšanas vienība, kā arī vietējais niršanas klubs un helikopters. Vīriešu ķermeņi tika izcelti no jūras pēc pulksten 19.

Pēcnāves ekspertīzē vienam no noslīkušajiem vīriešiem konstatēta alkohola koncentrācija 148 mg uz 100 ml asiņu, bet otram – 191 mg uz 100 ml asiņu, bet trešais alkoholu nebija lietojis.

» "Viņš nebija no tiem, kas gribētu nomirt, guļot gultā." Aiga Audera sieva velta sirsnīgus atvadu vārdus vīram

Visi trīs makšķernieki izmantoja glābšanas palīglīdzekļus, kas sniedz tikai nelielu atbalstu, salīdzinot ar glābšanas vestēm. Ziņojumā konstatēts, ka upuri ir noslīkuši, jo viņu laiva apgāzusies, kad tajā ieplūdis vilnis. Tā kā laiva tika darbināta ar piekaramo motoru, kas bija piestiprināts tās pakaļgalā, sasveroties ūdens vienkārši ieplūda tajā un viļņi to apgāza.

Saskaņā ar glābēju sniegto informāciju, 4,8 metrus garās "Picton Sidewinder" laivas korpuss parasti paceļas no ūdens un slīd pa virsmu, kad tā brauc ātri, bet, ja ātrums strauji tiek samazināts, tā iegrimst ūdenī un pakaļgalā var ieplūst ūdens.

Jaunākais no vīriešiem - 30 gadus vecais Jurijs Burcevs, neilgi pirms traģiskās bojāejas apprecējies. Savukārt bojāgājušajam 57 gadus vecajam Anatolijam Teivānam ir trīs dēli, kuri arī dzīvo Īrijā, un sieva, kura pašlaik dzīvo Latvijā.

Savukārt bez 38 gadus vecā Valērija Klimentjeva gādības ir palikusi ne vien sieva, bet arī mazs bērns.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu