Par dubultslepkavību Madonas novadā aizturētais vīrietis ir šogad pirmais pašnāvību izdarījušais aizturētais

Īslaicīgās aizturēšanas izolators; Ilustratīvs attēls

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Par dubultslepkavību Madonas novadā aizturētais vīrietis ir šogad pirmais īslaicīgās aizturēšanas vietā pašnāvību izdarījušais, informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāve Simona Grāvīte.

Kā aģentūra LETA uzzināja VP, gadā no aptuveni 6000 aizturēto vidēji 25 mēģina izdarīt pašnāvību VP īslaicīgās aizturēšanas vietās. Šis šogad ir pirmais gadījums, kad aizturētajam tas izdevies.

Minētā statistika ir tikai par VP īslaicīgās aizturēšanas vietām. LETA jau iepriekšējos gados ziņojusi, ka pašnāvības izdara arī Latvijas cietumos ieslodzītie un apcietinātie.

Kā ziņots, ka pirmdien ap plkst.16 policija saņēma informāciju, ka kādā Madonas novada purvā atrasti divu vīriešu līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm - šautām brūcēm. 

Uzreiz pēc informācijas saņemšanas par šo sevišķi smago noziegumu, kas izdarīts, pielietojot šaujamieroci, VP Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā tika sākti vērienīgi meklēšanas pasākumi, iedarbinot plānu "Slazdi" - pastiprināti veicot autotransporta kontroli uz ceļiem, kā arī personālsastāvam tika izsludināta trauksme, kas nozīmē, ka noziedznieka meklēšanā jāiesaistās visiem darbiniekiem. Meklēšanā tika iesaistīti arī papildu spēki no VP Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona.

Aptuveni četras stundas pēc informācijas saņemšanas, ap plkst. 20, iespējamais vainīgais, kāds 1957. gadā dzimis vīrietis, tika aizturēts, būdams vairāk nekā trīs promiļu reibumā.

Jau vēlu vakarā atklājās, ka pēc pratināšanas aizdomās par dubultslepkavību Madonas novadā aizturētais vīrietis izdarījis pašnāvību pakaroties.

Kā aģentūru LETA informēja Grāvīte, otrdien neilgi pēc pratināšanas, kurā par dubultslepkavību aizdomās turētais sniedza detalizētu liecību par notikušo, viņš mēģināja izdarīt pašnāvību, pakaroties īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā. Plkst.15.25 īslaicīgās aizturēšanas vietas darbinieki to pamanīja un sāka reanimēšanas pasākumus, kā arī izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Mediķi, ierodoties notikuma vietā, turpināja reanimēšanas pasākumus vēl aptuveni 20 minūtes, bet personas dzīvību glābt neizdevās.

Ņemot vērā policijas pieredzi, ka šādos noziegumos aizturētām personām, apjaušot nodarītā sekas, nereti rodas suicidālas domas, viņiem parasti tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, apliecināja Grāvīte.

Ķuzis tūlīt pēc notikušā licis sākt dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu un izvērtētu, vai īslaicīgās aizturēšanas vietu darbinieku faktiskā rīcība un veiktās darbības atbilst policijas iekšējiem noteikumiem par darba organizāciju īslaicīgās aizturēšanas vietās un vai veiktā kontrole bijusi pietiekama.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs gan norādījis, ka patlaban nav nekādu aizdomu par policijas darbinieku iespējamu nolaidību.

Pēc ierēdņa sniegtās informācijas, strādājot ar aizdomās turamo, policijas darbiniekiem neesot radies nekāds pamats aizdomām, ka aizdomās turamajam būtu domas par pašnāvību, lai arī policija atzīst, ka šādos noziegumos aizturētām personām, apjaušot nodarītā sekas, nereti rodas suicidālas domas.

Uz augšu