Deviņus gadus vecs bērns ASV apsūdzēts triju bērnu un divu pieaugušo slepkavībā

Tiesa. Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Deviņgadīgs bērns pēc ugunsgrēka treileru parkā Ilinoisas štatā ASV apsūdzēts trīs bērnu un divu pieaugušo slepkavībā, vēsta "The Guardian".

6. aprīlī notikušajā ugunsgrēkā dzīvību zaudēja viens gadu vecs un divi divus gadus veci bērni, 34 gadus vecs vīrietis un 69 gadus veca sieviete.

Apsūdzētajam arī izvirzītas apsūdzības par ļaunprātīgu dedzināšanu un viena par ļaunprātīgu dedzināšanu vainu pastiprinošos apstākļos. Bērna dzimums nav atklāts. Apgabala prokurors nav atklājis arī citas detaļas par apsūdzēto, tai skaitā viņa saistību ar mirušajiem.

Prokurors paziņojis, ka pirms apsūdzību izvirzīšanas izskatīti dažādi ziņojumi par notikušo. Tiesu medicīnas eksperti noteikuši, ka ugunsgrēks bijis tīši izraisīts.

"Tas bija grūts lēmums," sacījis prokurors.

"Tā ir traģēdija, bet beigu beigās nākas ļoti jaunu cilvēku apsūdzēt vienā no visnopietnākajiem noziegumiem. Bet es domāju, ka to ir nepieciešams izdarīt, pabeigtības dēļ."

Liels izaicinājums apsūdzētajiem būs pierādīt, ka bērnam ir bijis nodoms izdarīt slepkavību. Tas ir nepieciešams pirmās pakāpes slepkavību lietās, paskaidroja Gass Kostopulos, kurš strādājis par prokuroru, bet nu nodarbojas ar nepilngadīgo aizstāvību.

"Deviņgadnieki nezina, ka Santaklauss nav īsts. Viņi nezina, ka cilvēki nomirst un neatdzīvojas," viņš stāstīja.

"Es nezinu, vai deviņgadniekam var rasties nodoms izdarīt slepkavību."

"Apsūdzības ir pilnīgi nesamērīgas, ņemot vērā visu, ko zinām, it īpaši par bērnu smadzeņu attīstību," sacīja Betsija Klārka, viena no vadošajām Ilinoisas bērnu, kas nonākuši tieslietu sistēmā, aizstāvēm.

Notiesāšanas gadījumā bērnam varētu tikt piespriesta piecu gadu probācijas uzraudzība, kas ilgtu ne ilgāk kā līdz 21 gada vecumam, sacījis prokurors. Augsta ir arī terapijas un psiholoģiskās konsultēšanas varbūtība.

"Probācija, ņemot vērā vecumu, ir vienīgais iespējamais iznākums šajā situācijā," uzskata prokurors.

Apsūdzētajam tiks norīkots advokāts, un viņam būs jāstājas tiesneša priekšā. Mazgadīgajiem nav jāstājas zvērināto tiesas priekšā, izņemot gadījumus, kad mazgadīgais tiek tiesāts kā pieaugušais. Tāpat Ilinoisas likums nosaka, ka mazgadīgos nedrīkst aizturēt.

Pēdējo reizi tik jauns bērns masu slepkavībā apsūdzēts 2006. gadā.

Uz augšu