Sv 18.04.2021.

Tramps piedāvā ASV palīdzību, lai Meksika "atbrīvotos no briesmoņiem" pēc sešu bērnu nāves karteļa uzbrukumā

Donalds Tramps.

FOTO: AFP / Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien, 5. novembrī, mudināja Meksiku ar ASV palīdzību "vest karu" pret narkotiku karteļiem, šādi reaģējot uz ziņām par deviņu sieviešu un bērnu nāvi Meksikā karteļa uzbrukumos ASV mormoņu grupai.

"Ja Meksikai ir vajadzīga palīdzība vai arī tā to pieprasīs, lai atbrīvotos no šiem briesmoņiem, ASV ir gatavas iesaistīties, tās vēlas un spēj iesaistīties un panākt, ka darbs tiek paveikts ātri un efektīvi," tviterī paziņoja Tramps.

Uzbrukums noticis pirmdien Rančo de la Morā, apvidū pie Meksikas Sonoras un Čihuahuas štatu robežām, pavēstīja bojāgājušo tuvinieks.

Kā Hulians Lebarons pastāstīja Meksikas raidsabiedrībai "Formula Radio", viņa māsīca bijusi ceļā uz lidostu kopā četriem saviem bērniem, kad viņas mikroautobusam uzbrukts un tas aizdedzināts.

Atrasti vēl divi citi transporta līdzekļi ar divu sieviešu un divu bērnu līķiem.

Vismaz pieci bērni izglābušies un nokļuvuši mājās, sacīja Hulians Lebarons.

Kaut arī Meksikas prezidents Andress Manuels Lopess Obradors cīņu ar karteļiem izvirzījis par vienu no savām prioritātēm, "karteļi ir kļuvuši tik lieli un spēcīgi, ka dažkārt ir vajadzīga armija, lai sakautu armiju", norādīja Tramps.

"Šis Meksikai ir laiks, lai ar ASV palīdzību vestu karu pret narkotiku karteļiem un izskaustu viņus no zemes virsas. Mēs tikai gaidām zvanu no jūsu jaunā lieliskā prezidenta."

Visi nogalinātie ir mormoņu kopienas locekļi, ASV un Meksikas dubultpilsoņi, vēsta telekanāls CNN, atsaucoties uz upuru tuvinieku Aleksu Lebaronu.

Notikuši divu atsevišķi uzbrukumi, un tos īstenojuši divas viena un tā paša karteļa noziedznieku grupas.

Uzbrukumi mormoņiem, "visticamāk, notika sagadīšanās pēc", uzbrucējiem upurus "kļūdas pēc noturot par sāncenšiem", CNN sacīja Alekss Lebarons. "Visi upuru sašauti, spēkratiem esot kustībā."