"Mūžība nebūtu gana ilgs laiks." Jaunākajiem slepkavām Īrijas vēsturē piespriež 15 gadus un mūža ieslodzījumu

Cietums. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Par 14 gadus vecas meitenes seksuālu izmantošanu un slepkavību Īrijas tiesa vienam vainīgajam piespriedusi mūža ieslodzījumu, bet otram - 15 gadu cietumsodu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Abiem notiesātajiem šobrīd ir 15 gadi. Uz mūžu notiesātajam jaunietim būs iespēja pretendēt uz pirmstermiņa atbrīvošanu pēc 12 gadiem, bet otram - pēc astoņiem gadiem.

Upures pēc tiesas sacījuši, ka "uzvarējis taisnīgums". Tiesa, Anas tēvs Patriks Krīgels piebilda, ka "mūžība nebūtu gana ilgs" laiks, ko slepkavas varētu pavadīt cietumā.

Portāls "Apollo" iepriekš vēstīja, ka 18. jūnijā zvērināto tiesā tika nolemts, ka zēni ir vainīgi 14 gadus vecās Anas Krīgelas seksuālā izmantošanā un slepkavībā, tādējādi kļūstot par jaunākajiem notiesātajiem slepkavām Īrijas vēsturē.

Abi zēni, kuri nozieguma pastrādāšanas brīdī bija 13 gadus veci, savu vainu noliedza. Vecuma dēļ viņiem tikusi piešķirta anonimitāte.

Viens no zēniem Krīgelu izvilināja no viņas mājām, sakot, ka otrs zēns viņu gribot satikt tuvējā parkā. Tiek uzskatīts, ka meitene bija mirusi 45 minūtes pēc iziešanas no mājām. Viņas mirstīgās atliekas tika atrastas trīs dienas vēlāk.

Meitene tika atrasta pamestā lauku mājā. Viņa bija izģērbta un ar neskaitāmiem ievainojumiem uz galvas un kakla.

Tiesu medicīnas ekspertīzē tika identificēti vairāk nekā 50 ievainojumiem, nāves cēlonis bija sitieni ar trulu priekšmetu.

Upura vecāki pastāstīja, ka meitene skolā tikusi apcelta. Viņas māte kļuvusi satraukta, kolīdz uzzinājusi, ka meita kaut kur aizgājusi ar vienu no zēniem. Sieviete arī norādīja, ka meita bijusi viņu "spēks".

Uz augšu
Back