Virtuālais asistents Toms testa režīmā janvārī sāks darbu VID

Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Nākamā gada janvārī testa režīmā sāks darboties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) virtuālais asistents Toms, aģentūru LETA informēja VID.

Toma uzdevums būs atbildēt uz iedzīvotāju jautājumiem, kuri šobrīd visbiežāk tiek uzdoti VID nodokļu konsultantiem. Patlaban Toms ir apguvis pamatzināšanas par tiem, taču viņa turpmākais mācīšanās process būs cieši saistīts ar iespēju praktizēties.

Tādēļ publiskās testēšanas periodā līdz pat 2020. gada 14. janvārim iedzīvotāji varēs ne tikai sazināties ar Tomu par nodokļu tēmām, bet arī sūtīt savu vērtējumu un ieteikumus uz e-pasta adresi "virtualais.asistents@vid.gov.lv".

Virtuālais asistents ir izstrādāts Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā "Hugo.lv" sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru un valodas tehnoloģiju uzņēmumu "Tilde".

2020. gada 2. janvārī plkst. 11 Rīgā, Talejas ielā 1, notiks preses konference, kurā tiks sniegta informācija par VID virtuālā asistenta tapšanu un turpmāko darbu. Preses konferencē piedalīsies VID Informātikas pārvaldes direktora vietniece Lita Marnauza, Kultūras informācijas sistēmu centra projekta "Hugo.lv" vadītājs Jānis Ziediņš, "Tildes" mākslīgā intelekta biznesa attīstītājs Mārtiņš Začests un VID virtuālā asistenta treneris Sergejs Ņikitjuks.

Aktuālākās ziņas