NBA aizvadītajā naktī: līdervienība "Bucks" turpina dominēt

Jannis Adetokunbo
Jannis Adetokunbo Foto: Reuters/ScanPix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Milvoki "Bucks" pirmdien ar uzvaru piedzīvoja savu līderu Jaņņa Adetokunbo un Ērika Bledso atgriešanos laukumā.

Čikāgas "Bulls" savā laukumā piekāpās līgas līderiem Milvoki "Bucks" ar 102:123 (20:31, 32:24, 25:40, 25:28).

Adetokunbo atgriešanās spēlē guva 23 punktus, "double-double" noformējot ar desmit atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm. Bledso atgriešanās mačā sakrāja 15 punktus.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 25 punktiem bija Kriss Midltons, bet "double-double" - 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas - sakrāja Ersans Iljasova.

Pretinieku rindās 19 punkti Zekam Lavinam, pa 18 - Lauri Markanenam un Kobi Vaitam.

Vienīgā reize, kad mājinieki izvirzījās vadībā šajā spēlē, bija minūti un 57 sekundes līdz otrās ceturtdaļas beigām, kad Vaits iemeta divpunktu metienu. Vadība ilga 22 sekundes, pēc neveiksmīga Bledso metiena bumbu grozā atpakaļ ieliekot Adetokunbo.

"Bucks" cīņā par līgas labākās vienības titulu ar bilanci 30-5 apsteidz Losandželosas "Lakers", kam Rietumos ir 26 uzvaras un septiņi zaudējumi.

Rezultatīva spēle komandas līderiem padevās Portlendas "Trail Blazers" zaudējumā Fīniksas "Suns" ar 116:122 (38:19, 26:36, 25:28, 27:39).

Portlendas klubam tas bija ceturtais zaudējums pēc kārtas, bet Fīniksai otrā uzvara divos mačos.

Mājiniekiem 33 punkti, septiņas rezultatīvas piespēles un piecas atlēkušās bumbas Damjana Lilarda kontā, bet viesiem tikpat punktus guva Devins Bukers, Lilardu pārspējot par vienu atlēkušo bumbu.

Fīniksas klubā 29 punkti Kelijam Oubram junioram, bet Rikijs Rubio sakrāja 18 punktus, 13 rezultatīvas piespēles un piecas atlēkušās bumbas. Portlendiešiem līderi punktu gūšanā ar 25 punktiem atbalstīja Sīdžejs Makolums, bet "double-double" - 16 punkti un 22 atlēkušās bumbas - tika Hasanam Vaitsaidam.

Visa mača garumā vairāk nekā trīs ceturtdaļas vadībā bija Portlendas basketbolisti, viesiem atļaujot izvirzīties vadībā vien pašā spēles sākumā un beigās, kas nozīmēja zaudējumu.

Pēdējā vietā līgā esošā Atlantas "Hawks" svinēja vien septīto panākumu sezonā. Viņiem savā laukumā ar 93:101 (21:25, 36:22, 15:27, 21:27) piekāpās nākamais Vašingtonas "Wizards" pretinieks Orlando "Magic".

Atlantas vienībai, kura atspēlēja 18 punktu mīnusus spēles vidū, 21 punktu guva Brendons Gudvins, bet 18 punkti un 12 atlēkušās bumbas Aleksam Lenam. Mājiniekiem rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Nikola Vučevičs, 22 punkti Evanam Furnjē.

Visbeidzot pēdējās spēlēs labi startējošie Jūtas "Jazz" basketbolisti savā laukumā pieveica neveiksmīgi spēlējošo Detroitas "Pistons" ar 104:81 (19:21, 20:19, 29:18, 36:23).

Uzvarētāju rindās Donovans Mičels guva 23, Džordans Klārksons - 20 punktus, bet Rudi Gobērs bez 13 punktiem sakrāja 19 atlēkušās bumbas. Viesiem 20 punktus guva Deriks Rouzs, bet 15 punkti un 13 atlēkušās bumbas Andrē Dramondam.

Uzvarētāji pirmajā puslaikā tikai vienreiz uz neilgu laiku izvirzījās vadībā, bet otrā puslaika sākumā ieguva vadību un bez lieka sasprindzinājuma novadīja maču līdz uzvarai.

Latvijas basketbolisti Anžejs Pasečņiks un Rodions Kurucs guva pa diviem punktiem attiecīgi Vašingtonas "Wizards" komandas uzvarā mājās pār Maiami "Heat" un Bruklinas "Nets" zaudējumā pagarinājumā viesos Minesotas "Timberwolves".

Dāvis Bertāns galvaspilsētas komandas rindās pēc gūtās traumas vēl neatgriezās laukumā, bet Pasečņiks ar izcīnītām desmit atlēkušajām bumbām bija labākais šajā rādītājā komandā.