Draudēja ar nazi un sabojāja sienas. Prokuratūrai nodota lieta pret vīrieti par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu

Nazis. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Valsts policija (VP) nodevusi lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret kādu vīrieti, kurš pērnā gada beigās Ventspilī draudējis kāda uzņēmuma darbiniekiem, pēc tam ar nazi sabojājot ēkas kāpņutelpas sienas, aģentūru LETA informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Pagājušā gada 17.d ecembrī VP Ventspils iecirknī tika saņemta informācija, ka kāds vīrietis, līdzi ņemot nazi, iegājis uzņēmuma telpās Ventspilī un darbiniekiem draudējis, lamājies necenzētiem vārdiem. Pēc tam viņš devies uz citu ēku, iegājis kāpņu telpā un ar nazi saskrāpējis kāpņu telpas sienas krāsojumu, tādējādi tīši sabojājot kāpņu telpas sienu no pirmā līdz piektajam stāvam.

"Ar šīm darbībām vīrietis rupji traucēja sabiedrisko mieru, kas izpaudās acīmredzamā necieņā pret sabiedrību, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot uzņēmuma darbu, kā arī, izmantojot priekšmetu ar kuru iespējams nodarīt miesas bojājumus, veica tīšu mantas bojāšanu," skaidroja VP pārstāve.

Policijas amatpersonas vīrieti aizturēja viņa dzīvesvietā. Viņš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda veida likumpārkāpumiem. Aizturētajam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. 

VP par notikušo sākts kriminālprocess par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu, uzņēmumu, vai organizāciju darbu - huligānismu. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Soda apmēru noteiks tiesa.

Uz augšu