"Ar viltu uzvedis bēniņos." Pieķerts vīrietis, kurš veicis netiklas darbības ar 10 gadus vecu meiteni. Aicina atsaukties citus cietušos

FOTO: Valsts policija

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa kriminālpolicija 15. februārī aizturēja 1976. gadā dzimušu vīrieti par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu, portālu "Apollo" informēja VP Sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Ance Rozīte.

Policistiem ir aizdomas, ka vīrietis līdzīgas darbības varētu būt veicis arī ar citiem nepilngadīgajiem.

Pagājušajā piektdienā, 14. februārī, ap četriem pēcpusdienā VP tika saņemta informācija par iespējamu mazgadīgas personas pavešanu netiklībā. Proti, Rīgā, Ķengaraga mikrorajonā kādā daudzstāvu dzīvojamās mājas liftā, kāds vīrietis bija nolūkojis mazgadīgu meiteni, kuru pēcāk ar viltu bija uzvedis mājas bēniņu stāvā un veicis netiklas darbības ar 10 gadus vecu meiteni.

FOTO: Valsts policija

VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa policisti, veicot virkni operatīvo pasākumu, nekavējoties uzsāka vainīgā noskaidrošanu un meklēšanu. Pateicoties cietušās personas precīzi sniegtajam varmākas aprakstam, policijas darbinieki pēc ārējām pazīmēm izveidoja iespējamā pāridarītāja attēlu. Pēc iegūtā attēla likumsargi atpazina iespējamās varmākas personību. Nākamās dienas rītā, 15. februārī, pēc pulksten 10.00 iespējamais vainīgais tika aizturēts un nogādāts īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Savu vainu izdarītajā vīrietis atzīst.

Aizturētais ir 1976. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš vairākkārt tiesāts par noziegumiem, kas saistīti ar netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgajiem. Aizvakar, 16. februārī, tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Pret aizturēto šobrīd ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 160. panta ceturtās daļas - par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tas izraisījis smagas sekas vai ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu. Par šādu noziegumu paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz pieciem gadiem.

VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa policistiem ir aizdomas, ka šī persona ir izdarījusi arī citus līdzīgus noziegumus, tādēļ likumsargi lūdz atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no attēlā redzamā vīrieša, zvanot pa tālruņa numuriem: 67085929, 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

VP aicina vecākus ar bērniem rūpīgi pārrunāt dažādus ar drošību saistītus jautājumus – kā rīkoties brīdī, kad bērns sastopas ar svešinieku uz ielas, pie mājām, kāpņu telpā u.c. Tāpat strikti piekodināt bērnam, ka nekādā gadījumā nepazīstamiem cilvēkiem līdzi doties nedrīkst, pat tad, ja tie saka, ka ir vecāku draugi vai piesola parādīt kaut ko jauku, piemēram, kucēnus, kaķēnus.

Uz augšu