Ušakovs atklāj, kādam vajadzētu būt "Saskaņas" Rīgas domes vēlēšanu saraksta līderim

Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Par partijas "Saskaņa" Rīgas domes vēlēšanu saraksta līderi būtu jākļūst atpazīstamam cilvēkam bez iepriekšējas pieredzes deputāta darbā, uzskata ilggadējais Rīgas mērs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs.

Partijas domes priekšsēdētājs Ušakovs aģentūrai LETA sacīja, ka, viņaprāt, "Saskaņas" vēlēšanu saraksta priekšgalā būtu jābūt cilvēkam, kurš iepriekš nav bijis deputāts. Vienlaikus šim cilvēkam būtu jābūt atpazīstamam, profesionālam, kā arī atbalstošam "Saskaņas" vērtībām un gatavam smagi strādāt turpmākos gadus pašvaldībā.

Ušakovs, pagaidām neatklājot konkrētu cilvēku vārdus, sacīja, ka līdera lomai viņš saskata vairākus cilvēkus. Līdz nākamās nedēļas vidum vēl notiks sarunas par piemērotāko kandidātu saraksta pirmajam numuram. Paredzēts, ka partijas valde lēmumu par vēlēšanu saraksta līderi varētu pieņemt nākamajā nedēļā, 26. februārī.

Politiķis pastāstīja, ka "Saskaņas" vēlēšanu saraksts būs atvērts aktīviem cilvēkiem, kuri tāpat būs gatavi strādāt saskaņā ar politiskā spēka vērtībām.

"Saskaņas" lielākie izaicinājumi saistāmi ar vēlēšanām 2021. un 2022. gadā, pauda Ušakovs, uzsverot, ka veiksme pašvaldību un Saeimas vēlēšanās būs atkarīga arī no tā, kā strādās politiskā spēka frakcija galvaspilsētā.

Ušakovs skaidroja, ka partijai ir jāizmanto visas iespējas, lai līdz nākamajām vēlēšanām tiktu sagatavotas grupas ar jauniem atpazīstamiem politiķiem. Ušakovs šajā mērķī saskata arī savu uzdevumu.

Kā ziņots, Saeima 13. februārī pieņēma lēmumu atlaist Rīgas domi. Ārkārtas vēlēšanas pašvaldībā paredzētas 25. aprīlī.