NMPD otrdien devies deviņos izsaukumos ar aizdomām par jauno koronavīrusu

NMPD automašīna.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) vakar, 25. februārī, devies izsaukumos pie deviņiem pacientiem ar aizdomām par jauno koronavīrusu "Covid-19", taču nevienā gadījumā saslimšana nav apstiprinājusies, liecina NMPD vadītājas Lienes Cipules ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Visi pacienti bija atgriezušies no Itālijas Lombardijas vai Veneto reģiona pēdējās nedēļas laikā, taču pēc laboratorisko izmeklējumu veikšanas nevienam saslimšana nav apstiprinājusies.

Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka kopš 29. janvāra Latvijā veikti 32 laboratoriskie izmeklējumi uz "Covid-19", tostarp deviņos gadījumos pārbaudīti bērni. Visi rezultāti bijuši negatīvi.

Kā ziņots, ja Latvijā tiktu konstatēts jaunais koronavīruss "Covid-19", pilnīgi droši "pirmajā vilnī" vienlaikus specifisko aprūpi varētu nodrošināt 100 cilvēkiem, bet ir arī rīcības plāns gadījumam, ja saslimušo skaits būtu lielāks, otrdien pēc Krīzes vadības padomes sēdes paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa uzsvēra, ka Latvijā neviens jaunā vīrusa gadījums nav konstatēts. Vienlaikus skaidroja, ka ir apzināts gan gultas vietu skaits, gan karantīnas vietu skaits gadījumā, ja cilvēki būtu jāārstē un jāizolē gan Rīgā, gan reģionos.

Uz augšu