Sezonas pārtraukums Ziemeļamerikas sporta līgās varētu ievilkties līdz astoņām nedēļām

NBA logo

FOTO: AFP/SCANPIX

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) un citu Ziemeļamerikas profesionālo sportu sezonu pārtraukumi varētu ieilgt līdz pat astoņām nedēļām, paziņoja Slimību kontroles un profilakses centri (CDC).

CDC svētdien paziņoja, ka masu pasākumi, tostarp visi profesionālie sporti būtu jāaptur uz vismaz astoņām, nevis četrām nedēļām, kā vēstīts iepriekš.

"Pateicoties lieliem masu pasākumiem, kurus apmeklē vairāki tūristi un iebraucēji, Covid-19 vīruss var viegli inficēt jaunus reģionus ASV," teikts CDC paziņojumā.

"Ar masu pasākumiem mēs saprotam konferences, festivālus, parādes, koncertus, sporta pasākumus, kāzas un cita veida kopā sanākšanu."

NBA bija pirmā Ziemeļamerikas profesionālā līga, kas paziņoja, ka uz brīdi pārtrauks sezonu. Šāds lēmums nāca klajā īsi pēc tam, kad Jūtas "Jazz" basketbolistam Rūdijam Gobēram tika konstatēta saslimšana ar vīrusu.

Neilgi pēc tam šim lēmumam par labu nosliecās Nacionālās hokeja līga (NHL), kā arī Beisbola augstākā līga (MLB).

Covid-19 vīrusa dēļ ASV tika atcelta arī Profesionālas golferu asociācijas (PGA) turnīri, sieviešu un vīriešu tenisa sacensības, daiļslidošana čempionāti, kā arī bokss un vēl citas sacensības.

NBA dienu pēc sezonas pārtraukuma izsludināšanas paziņoja, ka pirmās spēles varētu atsākties pēc 30 dienām. Tomēr ņemot vērā CDC ieteikumus, astoņu nedēļu pārtraukums noslēgtos 10.maijā, kas ir teju vai mēnesi pēc regulārās sezonas beigām. Izslēgšanas spēles NBA paredzētas 18.aprīlī.

Ja pārtraukums ilgs astoņas nedēļas, arī NHL sezona varētu ievilkties, kas nozīmētu, ka tās beigas būtu gaidāmas jūlijā vai pat augustā.

Uz augšu