Krāpnieki nesnauž! VP redzeslokā nonākuši piedāvājumi iegādāties "brīnumzāles" pret Covid-19

Ilustratīvs attēls. Dažādas kapsulas un tabletes.

FOTO: Unsplash

Valsts policija (VP) sākusi pārbaudi par krāpnieku izteiktajiem piedāvājumiem iegādāties zāles pret jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, informēja VP.

Policija saņēmusi informāciju, ka no Latvijā un ārzemēs reģistrētiem tālruņa numuriem iedzīvotāji saņem zvanus ar piedāvājumiem iegādāties zāles, kas palīdzētu cīnīties ar Covid-19. 

Policija atgādina, ka patlaban pasaulē nav izdevies izgatavot vakcīnu pret Covid-19, tāpēc tā aicina ļoti rūpīgi izvērtēt telefoniski un internetā saņemto piedāvājumu ticamību. 

"Internetā ir daudz vietņu, kuras piesaista ar skaļiem virsrakstiem un jaunāko informāciju par vīrusa izplatību, vai citu ar to saistītu informāciju. Šo vietņu apmeklēšana var likt atkārtoti ievadīt sociālo tīklu paroles, tādējādi tās nozogot un piekļūstot personīgai informācijai," uzsver VP.

Ticamu informāciju par vīrusa izplatību un iespējām sevi pasargāt policija aicina saņemt no Slimību profilakses un kontroles centra īpašās mājaslapas https://arkartassituacija.gov.lv/, no Latvijas sabiedriskajiem medijiem vai citiem medijiem, par kuru uzticamību iedzīvotāji personīgi pārliecinājušies.

Jau ziņots, ka jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 24 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimis 221 cilvēks, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija. 

Iepriekšējā diennaktī veikts 1151 izmeklējums personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, bet līdz šim kopumā Latvijā veikti 7957 Covid-19 testi.

Pagaidām Covid-19 pārsvarā tiek atklāta gados jaunākiem cilvēkiem, un, pēc speciālistu teiktā, tas liecina par epidēmijas agrīnu stadiju.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Uz augšu