Reirs rosina piemērot dīkstāves reglamentu uzņēmumiem ar nodokļu parādu līdz 1000 eiro

Finanšu ministrs Jānis Reirs

FOTO: Valsts kanceleja

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) aicinās Ministru kabinetu lemt, ka dīkstāves reglaments tiek piemērots uzņēmumiem ar nodokļu parādu līdz 1000 eiro līdz šim noteikto 150 eiro vietā, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).

Reirs aicinās valdību paplašināt dīkstāves reglamentu, nosakot, ka Covid-19 krīzes skartajam darba devējam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1000 eiro un nav piešķirts samaksas termiņa pagarinājums vai noslēgta vienošanās par labprātīgu nodokļu samaksu.

Patlaban spēkā esošais regulējums paredz, ka Valsts ieņēmumu dienests dīkstāves pabalstu nepiešķir gadījumā, ja krīzes skartajam darba devējam šā gada 7.martā nodokļu parāds bija vairāk nekā 150 eiro un nav piešķirts samaksas termiņa pagarinājums vai nav noslēgta vienošanās par labprātīgu nodokļu samaksu.

Jau ziņots, ka gadījumā, ja darba devējs darbinieku nenodarbina vai arī atrodas dīkstāvē, darbiniekam tiek maksāts dīkstāves pabalsts 75% apmērā no mēneša vidējās bruto darba samaksas par iepriekšējo sešu mēnešu periodu, bet ne vairāk kā 700 eiro par kalendāra mēnesi.

Uz augšu