Lietuvā ar Covid-19 inficējušies 108 mediķi

Ilustratīvs foto.

FOTO: THIBAULT SAVARY / AFP

Trešdien, 2. aprīlī, Lietuvā ar Covid-19 inficējušies 108 medicīnas iestāžu darbinieki, ziņo portāls "15min".

Viļņas apriņķī inficēšanās konstatēta 39  medicīnas darbiniekiem, Klaipēdas apriņķī - 31, Kauņas apriņķī - desmit un Panevēžas apriņķī - trim.

Vēl 25 mediķi saskaņā ar Nacionālā sabiedrības veselības centra datiem inficējušies Ukmerģē, bet Razmuviene  norādījusi, ka šis skaitlis var pieaugt, ja pilsētā apstiprināsies jauni mediķu saslimšanas gadījumi. 

Kā ziņots, 19.martā koronavīruss tika konstatēts kādai Ukmerģes slimnīcas ārstei, kurai pirms tam bijuši kontakti ar kolēģiem, kas bijuši vairākās ārvalstīs, tai skaitā Itālijā. Šai slimnīcā bija arī Lietuvas pirmais Covid-19 upuris - pie riska grupas piederoša sieviete, kam inficēšanās tika konstatēta jau pēc nāves.

Kā aģentūrai trešdien pastāstījis Ukmerģes rajona pašvaldības administrācijas direktors Darjus Varns, testi veikti visiem mediķiem un šobrīd vēl tiek gaidīts gandrīz pussimts atbilžu.

Pēc viņa teiktā, vairāk nekā 50 mediķiem, kuri pašlaik strādā, testu rezultāti bijuši negatīvi, bet testi veikti arī visiem tiem 282 ārstiem, kuri atrodas izolācijā, un par 50 no viņiem vēl tiek gaidītas atbildes.

Pašlaik Ukmerģes slimnīcā darbojas tikai paliatīvās aprūpes nodaļa, kurā atrodas apmēram 80 pacienti.

Varns norādījis, ka situācija slimnīcā varētu uzlaboties nedēļas laikā, kad daudzi ārsti atgriezīsies darbā pēc pašizolācijas. 

Lietuvā līdz šim apstiprināts 581 Covid-19 gadījums, astoņi cilvēki no šīs slimības miruši un septiņi atveseļojušies.

Lietuvas slimnīcās pašlaik tiek ārstēti 108 Covid-19 pacienti, 11 slimnieku stāvoklis ir smags.