Infektologs: Salīdzinot ar citām valstīm, Latvija ar Covid-19 krīzi tiek galā gana pieklājīgi

Latvijas Universitātes profesors, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis piedalās preses konferencē, kurā informē par difterijas profilaksei veltītu sākto kampaņu "Pasargāts, jo vakcinēts!".

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Salīdzinot ar citām valstīm, Latvijas Covid-19 radītā krīzes izskatoties pieklājīgi, uzskata Veselības ministrijas galvenas infektologs Uga Dumpis.

Infektologs savā "Twitter" kontā raksta, ka kopumā Latvijas iedzīvotājiem esot atļauts kustēties samērā brīvi un arī skaitļos, salīdzinot ar citām valstīm, Latvijas izskatoties gana pieklājīgi.

"Pirms domāt par atsevišķu ierobežojumu atcelšanu, labāk jāaprīko slimnīcas, jāsagaida ātrāki diagnostikas testi, visiem joprojām jāmācās un jāturpina distancēties," uzskata Dumpis.

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā tika konstatēti 24 jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19. Kopumā valstī saslimuši 533 cilvēki.

Līdz šim Latvijā ir veikti 20 680 Covid-19 testi.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, no 13. marta līdz 14. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu.

Uz augšu