P 30.11.2020.

Aizvadītajā diennaktī atklāti 15 jauni Covid-19 gadījumi

FOTO: pexels.com

Aizvadītajā diennaktī veikti 1184 Covid-19 testi un 15 gadījumos tie izrādījušies pozitīvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Līdz šim Latvijā konstatēti 727 Covid-19 inficētie, savukārt izmeklējumu kopskaits sasniedzis 35881.

Stacionārā atrodas 44 pacienti, tai skaitā 39 pacienti ar vidēju, 5 pacienti ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 64 pacienti.

Kā ziņots, otrdienas preses konferencē veselības ministre Ilze Viņķele (AP) pavēstīja, ka, vadoties pēc epidemiologu un infektologu prognozēm, paredzams, ka 25. aprīlī sagaidāms Covid-19 inficēšanās "pīķis", tādēļ, neskatoties uz citu Eiropas valstu ierobežojumu mazināšanu, Latvijā tuvākajā laikā ierobežojumu mīkstināšana nav sagaidāma.

"Ja jūs dzirdat, ka austrieši vai spāņi kaut ko grasās samazināt, lūdzu, paturiet prātā, ka tie ierobežojumi, kas piemēroti viņu valstīs, ir ļoti drastiski, un ar visu atbrīvošanu un mazākiem ierobežojumiem tāpat Latvijā šis ierobežojumu apmērs vēl nesasniegs to līmeni, uz kuru tiecas Austrija un Spānija," sacīja ministre.

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) trešdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja, ka pēc divām nedēļām epidemiologi varētu nākt klajā ar ierosinājumiem, kas paredzētu Covid-19 izraisītās epidēmijas noteikto ierobežojumu mazināšanu. 

Ministru kabinets ir pagarinājis Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12. maijam.

Aktuālākās ziņas