Par nelikumīgu ieroču uzglabāšanu vīrieti Kurzemē sauks pie kriminālatbildības

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ieroči. Ilustratīvs attēls.
Ieroči. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Kurzemē vīrieti sauks pie kriminālatbildības par šaujamieroču glabāšanu bez atļaujas, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Viņa vēstīja, ka VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises glabāšanu bez attiecīgas atļaujas un nodevušas to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. 

Pēc Šeršņovas teiktā, 2017. gada novembrī VP saņemta informācija no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) par to, ka Liepājā, garāžu kooperatīvā sprādziena rezultātā vīrietim rokai norauti pirksti. Negadījuma vietā noskaidrots, ka garāžā atrodas šaujamieroči, šaujamieroču munīcija, granātas, lādiņi un šaujamieroču sastāvdaļas.

Vīrietis gan pats NMPD darbiniekiem paskaidroja, ka viņš ir gājis pa mežu, garām ugunskuram un noticis sprādziens, taču VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas, veicot izmeklēšanu kriminālprocesā noskaidroja, ka vīrietis garāžā ir mēģinājis deaktivizēt granātu, kā rezultātā notika sprādziens, sacīja policijas pārstāve.

Viņa norādīja, ka 2017. gada novembrī tika pieņemts lēmums visus, vairāk nekā 60 no garāžās izņemtos priekšmetus nosūtīt Kriminālistikas pārvaldes ekspertiem, lai veiktu sprādzientehnisko ekspertīzi. 2019. gada marta eksperta atzinumā tika secināts, ka izņemto priekšmetu vidū ir dažādas sprāgstvielas - Vācijā rūpnieciski izgatavotas patronas, šāviņi ar uzspridzinātāju, artilērijas uzspridzinātāja ligzda ar starpdetonatoru un uzspridzinātāju, raķešu uzspridzinātāji, rokasgranātu detonatoru ligzdas ar detonatoriem, šauteņu granātas, šauteņu granātas korpusi ar sprāgstvielas pildījumu, raķete, rokas granāta, kā arī PSRS rūpnieciski izgatavots šāviņš ar uzspridzinātāju, artilērijas uzspridzinātāji, mīnmetēja uzspridzinātāji, mīnmetēja mīnas, rokas granātas, prettanku rokas granātu korpusi, kā arī ASV rūpnieciski izgatavoti šāviņi, un citi.

Tāpat konstatēti vairāki šaujamieroči, šaujamieroču munīcija, šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas, kā, piemēram, Sudajeva konstrukcijas mašīnpistole, Mosina konstrukcijas karabīne, Degtjareva konstrukcijas ložmetēja stobri, Špagina konstrukcijas mašīnpistoles stobra apvalks-kārba, dažādas pistoles un patronas.

Pats vīrietis atzina, ka galvenokārt šos ieročus, patronas un spāgstvielas viņš ir atradis mežos, izracis un glabājis savā īpašumā. Policija atgādināja, ka mežā, atrodot aizdomīgus, iespējams, sprādzienbīstamus priekšmetus, par tiem ir jāziņo pa telefonu 112. Svarīgi ir ievērot piesardzību un atrastos priekšmetus neaiztikt un nepārvietot pašu spēkiem. Pēc informācijas saņemšanas uz notikuma vietu dosies Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti, kas atrastos priekšmetus neitralizēs.

Šeršņova sacīja, ka vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Uz izmeklēšanas laiku vīrietim tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. 

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises glabāšanu bez attiecīgas atļaujas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa, piebilda Šeršņova.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu