S 5.12.2020.

Māte atstāj bērnu un suni mašīnā, lai dotos nopirkt televizoru. Apsargs ziņo policijai

Policija

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Kādai mātei draud līdz 70 eiro liels sods par bērna atstāšanu automašīnā pie veikala, kamēr viņa bija devusies jauna televizora meklējumos, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policija (RPP).

14.jūnija vakarā policija saņēma informāciju par kādu mazu bērnu ar suni tirdzniecības centra "Alfa" stāvlaukumā, kuri esot atstāti automašīnā vieni.

Likumsargi, ierodoties notikuma vietā, sastapa izsaucēju, kas bija blakus esošā veikala apsargs. Ziņotājs skaidroja, ka bērns ar mājdzīvnieku vieni paši bija atstāti aptuveni 20 minūtes.

Turpat netālu stāvēja arī bērna māte ar aptuveni piecus gadus vecu raudošu bērnu. Ziņotājs skaidroja, ka māte īsi pirms policijas ierašanās atgriezusies pie automašīnas.

Bērnu māte policistiem dusmīgi atcirta, ka neko sliktu notikušajā nesaskatot. Sieviete bija šādi nolēmusi rīkoties, lai nopirktu jaunu televizoru. Atvasei bija atstāts mobilais telefons, uz kuru meitene pēc apsargu pievērstās uzmanības piezvanījusi mātei. Tikai pēc zvana māte nolēmusi atgriezties pie bērna.

Ne meitenei, ne arī mājdzīvniekam medicīniskā palīdzība nebija nepieciešama.

No bērna mātes pieņemta liecība, pēc kā viņa varēja doties mājup.

Policijā tika sākta administratīvā pārkāpuma lieta par bērna atstāšanu bez uzraudzības. Likums paredz, ka par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 70 eiro.

Rīgas pašvaldības policija aicina autovadītājus rīkoties atbildīgi un automašīnu salonos neatstāt dzīvas būtnes. Tāpat policija atgādina, ka bērnu līdz septiņu gadu vecumam ir aizliegts atstāt vienu.

Aktuālākās ziņas