Pamatīgā karstuma dēļ četri cilvēki nogādāti slimnīcās

Suns Vecāķu pludmalē.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Sestdien, 27. jūnijā, Rīgā gaiss daudzviet iesila līdz 30 un vairāk grādiem, un tā kā karsts laiks galvaspilsētā saglabājies jau vairākas dienas pēc kārtas, ir izsludināts oranžais brīdinājums. Arī sestdien četriem cilvēkiem bija vajadzīga mediķu palīdzība tveices dēļ, vēstī LTV raidījums "Dienas ziņas".

"Lielākoties cilvēki paši tiek galā ar karstumu. Tikai atsevišķas epizodes ir tādas, kad ir bijusi dienesta mediķu palīdzība vajadzīga," raidījumam uzsvēra Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa.

"Ja iepriekšējās dienās šīs epizodes bija saistītas ar fizisku slodzi dienas karstākajās stundās, piemēram, vecāka gada gājuma cilvēkiem rušinoties pa piemājas dārziņiem vai arī gados jaunākiem cilvēkiem sportojot, tad

šodien šāda veida izsaukumi ir vairāk saistīti tieši ar bērniem, kuri ir ilgstoši dzīvojušies vai nu pludmalē, vai piemājas dārziņā un nav lietojuši galvas segu, un nav uzņemts pietiekošs šķidruma daudzums.

Ņemot vērā, ka karstums kādu laiku saglabāsies, mēs aicinām iedzīvotājus pēc iespējas izvairīties no uzturēšanās tiešos saules staros.

Sevišķi laikā no pulksten 11 līdz 15 pēcpusdienā, kad saule ir visintensīvākā. Ja dodamies ārā, tad velkam gaišas un elpojošas drēbes, nekautrējamies likt galvā arī cepuri."

Mediķi jo īpaši atgādina, ka karstajā laikā aizliegts bērnus atstāt nepieskatītus automašīnā, kā arī nevēdinātās telpās vai ratiņos, vēstī LTV.