Medijs: Madonas slimnīcā ar Covid-19 inficējies mediķis, medicīnas iestāde strādā ārkārtējos apstākļos

Mediķis aizsargtērpā pie telts Latvijas Infektoloģijas centrā, kurā iespēja nodot analīzes uz Covid-19.

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Madonas slimnīcas bērnu slimību dežūrnodaļas darbiniekam trešdien, 1. jūlijā, apstiprināta inficēšanās ar Covid-19. Līdz ar to medicīnas iestāde nepieņems pacientus vairākās nodaļās. Madonas novads ar Covid-19 iezīmēts pirmo reizi, vēsta "ReTV".

Situāciju slimnīcā "ReTV" raksturo Madonas slimnīcas direktors Artis Stuburs: "Ārsts ir mūsu dežūrārsts. Tādu datu, ka viņš slims nācis uz darbu – nav. Saslimšana konstatēta ir divas dienas pēc dežūras, 30.jūnijā. Esam iesnieguši visus sarakstus gan ar slimnīcas darbiniekiem, gan ar pacientiem. Ar viņiem strādā Slimību un Profilakses kontroles centra epidemiologi."

"Infekcija pie mums ir samērā labi kontrolēta, bet ir jāsaprot arī tas, ka vīruss kopumā pasaulē strauji progresē, ļoti strauji progresē. Tas šobrīd nav mūsu kontinentā, bet tas tik pat labi var ātri pārsviesties uz jebkuru vietu," sacīja Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs.

Slimnīcā "ReTV" ziņu dienestam pavēstīja, ka vīrusa tests veikts 40 personām – 24 slimnīcas darbiniekiem un 16 pacientiem.

Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) "ReTV" atklāja, ka par notikušo ir sākta epidemioloģiskā izmeklēšana.

"Mēs sadarbojamies ar iestādes vadību, ir noteiktas tuvās kontaktpersonas – tie ir trīs darbinieki un astoņi bērni, kas šobrīd ir izrakstīti no stacionāra un kuriem tālākā ārstniecība noteikta ģimenes ārsta uzraudzībā. Un epidemioloģisko izmeklēšanu turpinām," apstiprināja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Madonas slimnīca un pilsētas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus necelt paniku, neizplatīt nepatiesu informāciju un aizvien turpināt ievērot valstī noteiktos sociālās distancēšanās un cita veida ierobežojumus.