"ReTV": Lietotne "Apturi Covid" brīdinājusi vairākus cilvēkus

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Lietotne "Apturi Covid" darbojas vairāk nekā 40 dienas, un šobrīd tā brīdinājusi jau vairākas personas par to, ka tās bijušas ilgāk par 15 minūtēm divu metru attālumā no inficētas personas. Tieši cik – tas netiek atklāts. "ReTV" Ziņu dienesta jaunākā informācija liecina, ka šobrīd lietotni savā viedierīcē instalējuši vairāk nekā 85 tūkstoši lietotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) "ReTV" Ziņas gan informē, ka līdz šim nav konstatēti gadījumi, kad epidemiologi no mobilās lietotnes tālākai saziņai saņēmuši tālruņa numurus. Mobilā lietotne vien esot brīdinājusi tālruņa īpašniekus par iespējamu saskarsmi ar Covid-19 inficēto. Iemesls – personas, kurām ir lietotne, nav norādījušas sava tālruņa numuru, lai SPKC varētu informēt un sniegt padomus tālākai rīcībai. Brīdī, ja viedierīces saimnieks, kurā lejupielēdēta lietotne, vismaz 15 minūtes pavadīs kopā ar iespējamu inficētu personu, saņems paziņojumu savā telefonā.

"Pašā pirmajā ekrānā redzēs paziņojumu, kur tieši teikts, ka ir iespējama saskarsme, ko tad tagad darīt un, ja nav norādīts tālruņa numurs, tad būs aicinājums to ievadīt," skaidro programmatūras izstrādātājs Mazens Zibara.

Viņš stāsta – lai lietotne sevi pierādītu labāk, vajadzīgs krietni lielāks skaits telefonu – ap 380 000.

SPKC pieļauj, ka, pieaugot inficēto skaitam, palielināsies arī lietotnes lejupielāžu skaits. Tad epidemiologiem tas būs nozīmīgs atbalsts darbā.

"Arī tad, ja saņem signālu, ka cilvēks bijusi kontaktpersona, kļūst atbildīgāks, tā ir viena lieta, jo negrib apdraudēt tuviniekus, otrs – jāatceras, ka var testēties tie, kuri vēlas," stāsta SPKC pārstāve Elīna Dimdiņa.

Tikmēr programmas izstrādātāji norāda, ka šobrīd matemātiskā varbūtība, ka lietotne fiksēs kontaktu ar Covid-19 inficēto, esot ļoti zema.

Uz augšu