C 4.03.2021.

Izraēla novērsusi "teroristu" iefiltrēšanās mēģinājumu

https://core.pmo.ee/photos/photo?isPopup=1#

FOTO: EPA/Scanpix

Izraēlas armija paziņojusi, ka pirmdien, 27. jūlijā, atvairījusi "teroristu" mēģinājumu no Libānas iekļūt valsts teritorijā.

Tā dēvēto Zilo līniju, kas sadala Dova kalna apkaimi, uz kuru pretendē gan Libāna, gan Sīrija, gan Izraēla, šķērsojuši trīs līdz pieci ar šaujamieročiem bruņoti vīri.

Izraēlas armija atklājusi uz viņiem uguni tūlīt pēc robežas šķērsošanas.

Armijas pārstāvis piebildis, ka gūts "vizuāls apstiprinājums" kaujinieku bēgšanai uz robežas pretējo pusi.

Par zaudējumiem nedz izraēliešu, nedz libāniešu pusē ziņu nav.

Kā vēstīts, Izraēlas armija iepriekš pirmdien paziņoja, ka ir iesaistīta kaujā uz valsts ziemeļu robežas ar Libānu.

Arī aģentūras AFP korespondenti, kas atradās abpus robežai, ziņoja, ka dzird sprādzienu troksni.

Savukārt Libānas šiītu bruņotajam grupējumam "Hezbollah" lojālais televīzijas kanāls ziņoja, ka Izraēlas artilērija apšaudot mērķus, kas atrodas robežas Libānas pusē.

Vēlāk Izraēlas armijas pārstāvis apstiprināja, ka artilērija "aizsardzības nolūkā" apšaudījusi mērķus Libānas teritorijā.

Pirms tam Izraēlas armija paziņoja, ka uz robežas noticis "drošības incidents", un deva rīkojumu reģiona iedzīvotājiem neatstāt telpas.

Spriedze uz Izraēlas ziemeļu robežas ar Libānu un Sīriju pieaugusi, kopš pagājušajā pirmdienā uzlidojumā, ko acīmredzami veikuši izraēlieši, Damaskas pievārtē tika nogalināts kāds Libānas šiītu bruņotā grupējuma "Hezbollah" kaujinieks.

Pēdējo dienu laikā Izraēla uz savas ziemeļu robežas izsludinājusi paaugstinātas gatavības stāvokli un nosūtījusi uz šo apkaimi armijas papildspēkus.

ANO miera uzturētāju misija UNIFIL aicinājusi abas puses izrādīt "maksimālu atturību", vienlaikus apliecinot, ka šobrīd apšaude ir pieklususi.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

Aktuālākās ziņas