Sv 9.05.2021.

Vēl vienā vēlēšanu iecirknī atklātas ap 400 neapzīmogotas aploksnes

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas

FOTO: Mārtiņš Otto, TVNET

Vēl vienā Rīgas vēlēšanu iecirknī atklātas 419 neapzīmogotas balsošanas aploksnes, kuras nevar ieskaitīt vēlēšanu rezultātos, šorīt TV3 atzina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Bērziņa informēja, ka neapzīmogotās aploksnes konstatētas 144.vēlēšanu iecirknī Puškina licejā, Sarkandaugavas ielā.

Neapzīmogoto aplokšņu skaits sakrītot ar balsu skaitu, kas tika nodotas iepriekšējās balsošanas laikā.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, kopumā šajā iecirknī nobalsojuši 933 vēlētāji, bet par derīgām atzītas tikai 514 aploksnes.

No derīgajām balsīm par "Attīstībai/Par" un "Progresīvo" sarakstu nodoti 23,93% balsu, par "Saskaņu" - 23,54%, par "Jauno Vienotību" - 10,31%, par Latvijas Krievu savienību - 8,75%, par "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Reģionu apvienību - 8,17%, par "Gods kalpot Rīgai" - 6,23%, par "Alternative" - 4,09%, par Zaļo un zemnieku savienību - 3,89%, bet par Jauno konservatīvo partiju - 3,11%.

LETA jau ziņoja, ka arī 97.iecirknī, kas atradās Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, vēlētājiem balsošanai bija izsniegti pāris simti ar vēlēšanu iecirkņa komisijas zīmogu neapzīmogotu vēlēšanu aplokšņu. Bērziņa šorīt precizēja, ka tās varētu būt 208 neapzīmogotas aploksnes.

CVK nolēmusi lūgt Valsts drošības dienestam (VDD) veikt lietas apstākļu pārbaudi. Kā skaidroja Bērziņa, tikai tiesībsargājošās iestādes var veikt apstākļu noskaidrošanu, liecinieku un iesaistīto personu iztaujāšanu. Viņa gan zināja teikt, ka notikušais neesot ļaunprātība.

Bērziņa piebilda, ka lēmumu par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu pieņem Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!