P, 15.08.2022.

"Microsoft": Krievijas un Irānas hakeri uzbrūk ASV prezidenta vēlēšanu kampaņām

LETA
"Microsoft": Krievijas un Irānas hakeri uzbrūk ASV prezidenta vēlēšanu kampaņām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Unsplash

ASV tehnoloģiju uzņēmums "Microsoft" ceturtdien paziņoja, ka ir izjaucis nesen rīkotus kiberuzbrukumus no Krievijas, Ķīnas un Irānas, kas bijuši vērsti pret republikāņu un demokrātu ASV prezidenta vēlēšanu kampaņām.

Sociālā tīkla uzņēmums "Twitter" paziņoja, ka nākamnedēļ ieviesīs politiku, kas paredz dzēst "nepatiesu vai maldinošu informāciju, kuras nolūks ir graut sabiedrības uzticību vēlēšanām", tai skaitā nepārbaudītus apgalvojumus par uzvaru. "Google" solīja nodrošināt, lai meklēšanas iespēja "auto complete" izvairītos no maldinošiem vai nepatiesiem apgalvojumiem.

"Microsoft" savā drošības blogā pavēstīja, ka hakeri vērsušies gan pret ASV prezidenta Donalda Trampa kampaņas, gan pret viņa sāncenša Džo Baidena kampaņas personālu.

""Microsoft" pēdējās nedēļās ir konstatējis kiberuzbrukumus pret cilvēkiem un organizācijām, kas iesaistīti gaidāmajās prezidenta vēlēšanās, tai skaitā neveiksmīgus uzbrukumus cilvēkiem, kas saistīti gan ar Trampa, gan ar Baidena kampaņām," sacīja uzņēmuma viceprezidents Toms Bērts.

"Šī aktivitāte, par kuru mēs šodien paziņojam, skaidri parāda, ka ārvalstu aktivitātes grupas ir pastiprinājušas savus centienus vērsties pret 2020.gada vēlēšanām, kas jau bija gaidāms un atbilst tam, par ko ziņoja ASV valdība un citi."

Kiberuzbrucēju aktivitāte bija vērsta pret politiskiem darbiniekiem, domnīcām, konsultantiem un politiskām partijām arī Eiropā, vēstīja "Microsoft".

Uzņēmums identificēja Krievijā bāzētu grupu "Strontium", kas saskaņā ar Bērta teikto "ir uzbrukusi vairāk nekā 200 organizācijām", un Ķīnā bāzēto "Zirconium", kas "uzbrukusi augsta profila indivīdiem, kas saistīti ar vēlēšanām, tai skaitā ar Džo Baidena kampaņu saistītiem cilvēkiem".

Irānā bāzēta grupa "Phosphorus" vērsusies pret cilvēku, kuri saistīti ar Trampa kampaņu, personīgajiem kontiem. 

"Vairums šo uzbrukumu tika konstatēti un apturēti ar drošības rīkiem, kas iebūvēti mūsu produktos," sacīja Bērts.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu