Pk 30.10.2020.

Kariņš: Jaunā auto reģistrācijas nodokļa mērķis ir pasargāt Latviju no kļūšanas par Eiropas veco automašīnu izgāztuvi

Premjers Krišjānis Kariņš

FOTO: Valsts kanceleja

Vecu un videi nedraudzīgu vieglo automašīnu reģistrācijas nodokļa mērķis ir pasargāt Latviju no kļūšanas par Eiropas veco automašīnu izgāztuvi, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas premjers Krišjānis Kariņš.

Kariņš skaidroja, ka nodeva būs vecākām automašīnām, ko Latvijā ieved.

"Ne jau vienkārši jebkura mašīna, kas tiek pārdota un Latvijas tirgū reģistrēta jau pirms trim gadiem, [kad] pirkta jauna. Tai nebūtu šis reģistrācijas nodoklis," norādīja premjers.

Nodokļa mērķis būtu pasargāt Latvijas ekonomiku un vidi no tā, ka "mēs kļūstam burtiski par Eiropas veco automašīnu izgāztuvi".

Viņš skaidroja, ka Eiropā tiek paaugstināti auto emisiju standarti. Daudzās pilsētās liedz izmanot dīzeļdzinēja automašīnas, kas nu tiekot masveidā pārdotas.

"Lai smagi emitējošās mašīnas nenonāktu tieši mūsu tirgū, tagad uzliks zināmu ievednodokli vecām automašīnām," sacīja Kariņš, norādot, ka Lietuvā un Igaunijā šāds nodoklis jau pastāv.

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka no 2021. gada ar mērķi novērst vecu un videi nedraudzīgu vieglo automašīnu reģistrēšanu Latvijā plānots ieviest vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli.