Perevoščikovs: Pagaidām nav iemeslu neļaut bērniem turpināt mācīties klātienē

Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs piedalās preses konferencē, kurā informē par aktualitātēm saistībā ar COVID-19 izplatību Latvijā.

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Piektdien, 23. oktobrī, Ministru kabineta rīkotajā preses konferencē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs norādīja, ka pagaidām nav plānots, ka izglītības iestādes pilnībā pārietu uz attālinātajām mācībām.

Perevoščikovs norādīja, ka no vienas puses izskatās, ka skaitliski izglītības iestādēs ir 30% Covid-19 inficēšanās gadījumu.

"Interesants un svarīgs fakts - lielākā daļa no Covid-19 skartajām iestādēm, paliek ar vienu vai diviem inficēšanās gadījumiem. Viena grupa vai viena klase. Infekcija neizplatās tālāk," skaidroja epidemiologs.

"Neļaujot kontaktēties ar bērniem no citām grupām un klasēm, izskatās, ka var izvairīties. Kopumā vērtējot šo sistēmu, pagaidām nav pamata neļaut bērniem turpināt mācības klātienē," teica Perevoščikovs.

Tas gan neattiecas uz iestādēm un klasēm, kurās ir notikusi inficēšanās.