Pk 22.01.2021.

Pašlaik ir 629 gultasvietas Covid-19 pacientiem
Papildināts

Covid-19 pacientu palāta Latvijas infektoloģijas centrā.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Pašlaik Covid-19 pacientiem kopumā pieejamas 629 gultasvietas stacionāros, šodien, 26. novembrī, preses konferencē atklāja Veselības ministrijas valsts sekretāre, Valsts operatīvās medicīniskās komisijas (VOMK) priekšsēdētāja Daina Mūrmane-Umbraško.

Neierobežojot ārstniecības pakalpojumu pieejamību, vēl būtu pieejama 81 gultasvieta.

Pēc tam, lai nodrošinātu Covid-19 pacientiem nepieciešamo aprūpi, būtu nepieciešams gandrīz pilnībā apturēt dienas stacionāru darbu un pārvirzīt personālu darbam stacionāros.

Mūrmane-Umbraško uzsvēra, ka var pienākt brīdis, kad Covid-19 stacionēto pacientu skaita pieauguma dēļ veselības aprūpes sistēma nevarēs palīdzēt visiem.

Viņa informēja, ka situācija slimnīcās ir atšķirīga, norādot, ka atsevišķu slimnīcu noslodze ir tik liela, ka pacientus nākas pārvest uz citām slimnīcām. Kā piemēru VM valsts sekretāre minēja Valmieras slimnīcu, kurā vairs neuzņem terapeitiskos pacientus, tāpēc cilvēki ar akūtām saslimšanām tiek pārvesti uz citu slimnīcu.

Tāpat Ziemeļkurzemes slimnīca vairs nevar uzņemt jaunus pacientus un tie tiek pārvesti uz Liepājas slimnīcu. Līdzīga situācijā ir Jelgavā, no kurienes pacienti tiek pārvesti uz Rīgu.

Savukārt Jūrmalas slimnīcā nevar uzņemts jaunus pacientus, ņemot vērā, ka ar Covid-19 inficējies slimnīcas personāls.

Pēc Mūrmanes-Umbraško skaidrotā, slimnīcas jau tagad pacientu ārstēšanā piesaista rezidentus, bet nepieciešamības gadījumā var tikt sperti radikālāki soļi, piemēram, piesaistot pensijā vai izdienas pensijā esošus mediķus.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā diennaktī stacionēti 94 Covid-19 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Pašlaik stacionāros ārstējas 489 pacienti: 458 ar vidēji smagu slimības gaitu un 31 ar smagu slimības gaitu.

Pēdējās diennakts laikā no stacionāra izrakstīts 36 pacienti, kopā - 1162.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā diennaktī sasniegts jaunatklāto Covid-19 gadījumu "rekrods", veicot 8024 Covid-19 izmeklējumus, reģistrēti 898 jauni inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem: 11,2 %.

Aizvadītajā diennaktī miruši četri ar Covid-19 inficējušies.

Viena mirusī persona bija vecuma grupā no 55 līdz 60, divas no 70 līdz 75, viena no 80 līdz 85.

Trešdien, 25. novembrī, inficējušos cilvēku skaits ievērojami pārsniedz līdzšinējo saslimstības "rekordu" 21. novembrī, kad saslimšana ar Covid-19 diennakts laikā tika apstiprināta 642 personām.

Savukārt otrs līdz šim lielākais vienā dienā atklāto saslimšanas gadījumu skaits tika konstatēts šonedēļ otrdien, kad tika atklāti 580 jauni inficētie.

Latvijā kopā saslimušas 15 171 personas un 1557 izveseļojušās.

Aktuālākās ziņas