Pk 22.01.2021.

"Es arī tā esmu darījusi, pamēģini." Slimnīcā par dzīvību cīnās meitene, kuru klasesbiedrene izaicināja norīt magnētus

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Bērnu rotaļas ne vienmēr ir nevainīgas un bez sekām. Deviņus gadus veca meitene, klasesbiedrenes izaicināta, apēdusi rotaļu magnēta bumbiņas, kas zarnu traktā salipa, radot iekšējo orgānu bojājumus, vēstī LTV raidījums "4. studija".

Bērns nonācis slimnīcā un pēc vairāk nekā piecu stundu ilgas operācijas turpināja cīnīties par savu veselību. Mamma Jekaterina vēlas būt sadzirdēta, aicinot izvērtēt, kādas rotaļlietas vecāki bērniem plāno dāvināt Ziemassvētkos.

Norīt magnētiskās bumbiņas deviņus gadus vecajai meitenei piedāvājusi viņas klasesbiedrene laikā, kad viņas abas atpūtušās un dauzījušās sporta laukumā. Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā ik gadu nonāk vismaz 20 pacientu, kuri netīši – vai kā šajā gadījumā  – tīši apēduši magnētus.

Cietušās meitenes mamma Jekaterina raidījumam "4. studija" stāsta, ka tagad notiek cīņa, ļoti smaga cīņa par bērna veselību.

"Viena no klasesbiedrenēm iedeva tos magnētus. [Izaicināja] uz strīdu – vai viņa varēs apēst vai ne. Viņa pateica, ka tur nav nekas slikts: "Es arī tā esmu darījusi, pamēģini".

1

Esmu pārliecināta, ka tas bērns to nedarīja, jo viņš te [slimnīcā] būtu vēl ātrāk, nekā mēs te nokļuvām," stāstīja māte.

Klasesbiedrene rotaļlietu paņēmusi līdzi uz spēļu laukumu. Kāpēc meita nolēmusi piekrist ierosinājumam magnētus norīt, māte nesaprot, jo bērniem esot bieži skaidrojusi, cik bēdīgi var beigties dažādi izaicinājumi. Tomēr meitene vairāk ieklausījās savā vienaudzē.

Bērnu slimnīcas Intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļas vadītāja Arta Bārzdiņa skaidroja – ja bērns apēstu vienu magnēta bumbiņu, tā izslīd cauri visam zarnu traktam un nekas nenotiek, bet, ja tās ir pāris vai vēl vairāk, "tad tā kustība notiek dažādos ātrumos zarnu traktā, un zarnu cilpas atrod pretējās cilpas bumbiņu, salīp, tanī vietā veidojas cieša saķere, kas traucē mikrocirkulācijai, un zarnu gļota ir maigs orgāns.

Līdz ar to zarnu mikrocirkulācija ir traucēta, un nekroze attīstās ar pilnu sparu. Un ir caurumi zarnās".

1

Cietušās meitenes mamma stāsta, ka operācija bija sarežģīta, operācijas laikā tie magnēti sāka pievilkt ķirurgu instrumentus.   

Bārzdiņa skaidroja, ka smagākajos gadījumos bērns, kurš norijis magnētus, var nomirt, "viss zarnu saturs nonāk ārpus zarnām, tās ir nenormālas sāpes, tā ir papildu infekcija klāt visam; tā ka komplikāciju ļoti daudz".

Cietušās meitenes mamma raidījumam savu stāstu uzticēja, lai viņas skaudrā pieredze neatkārtotos citās ģimenēs. Diemžēl magnēti bērnu rotaļlietās kļūst arvien populārāki.

Fizikālās enerģētikas institūta vadošā pētniece Svetlana Orlova stāstīja, ka "vispopulārākie šobrīd ir neodīma magnēti, kurus sauc arī par supermagnētiem, jo viņam ir ļoti augsts pievilkšanās spēks. Piemēram, tādu ļoti lielu magnētu pat nav iespējams noraut no dzelzs tāfeles".

Svetlana aprēķina, ka mazā, pēc izskata nekaitīgā bumbiņa var noturēt vismaz 300 gramu smagumu. Rotaļu magnētus pat ar rokām atdalīt nav viegli, tāpēc var tikai iedomāties, kas notiek, ja deviņi šādi savstarpēji salipuši svešķermeņi nonāk cilvēka zarnu traktā, ziņo raidījums.

Aktuālākās ziņas