O 19.01.2021.

ANO: Pandēmijas dēļ nākamgad palīdzība būs nepieciešama rekordlielam cilvēku skaitam

FOTO: Unsplash

Koronavīrusa pandēmijas dēļ nākamajā gadā humānā palīdzība būs nepieciešama rekordlielam cilvēku skaitam - 235 miljoniem, kas ir par 40% vairāk nekā šogad, teikts otrdien publicētajās ANO prognozēs.

"Bagātā pasaule tagad var redzēt gaismu tuneļa galā. Tā tas nav nabadzīgākajās valstīs," paziņoja ANO ārkārtas palīdzības koordinators Marks Loukoks. "Covid-19 krīze ir iedzinusi miljoniem cilvēku nabadzībā un krasi palielinājusi humānās vajadzības."

Pandēmija radījusi papildu grūtības līdzās dabas katastrofām, konfliktiem un klimata pārmaiņām un pieaug ārkārtīga nabadzība un bada risks, paziņoja Loukoka vadītais ANO Humāno jautājumu koordinācijas birojs (OCHA).

OCHA lūdz donorvalstīm 35 miljardus dolāru, lai nākamajā gadā nodrošinātu pārtiku, patvērumu un medicīnisko aprūpi 160 miljoniem cilvēku 56 valstīs. Citas organizācijas, tādas kā Sarkanais Krusts, palīdzēs pārējiem no 235 miljoniem cilvēku.

2020.gadam OCHA lūdza teju 39 miljardus dolāru, taču līdz novembra beigām tai bija apsolīts piešķirt mazāk nekā pusi summas.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Aktuālākās ziņas