Pk, 12.08.2022.
Nozagtā un piedzirdītā tītara lieta. Putns pēc nežēlīgās cilvēku rīcības cietis arī no saviem sugas brāļiem
Foto: Ekrānuzņēmums no video
Apollo.lv
Nozagtā un piedzirdītā tītara lieta. Putns pēc nežēlīgās cilvēku rīcības cietis arī no saviem sugas brāļiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 13

Trešdien, 2. decembrī, Imantas mikrorajonā tika nozagts un piedzirdīts nu jau slavenais tītars. Pirms pāris dienām vetārsts raidījumā "Degpunktā" vēstīja, ka putns joprojām izrāda saindēšanās pazīmes uzņemtā alkohola dēļ, kas liekot viņam domāt, ka "nekā laba tur nebūs". Portāls "Apollo" piektdien, 11. decembrī, sazinājās ar atrakciju parku Imantā, lai uzzinātu, kā tītars pēc pārdzīvojumiem jūtas.

Notikumu hronoloģija

Trešdien, 2. decembrī, Imantā, Akāciju ielā trīs iedzēruši vīrieši pastaigājās pa ielu. Vienam no vīriešiem tajā dienā bija dzimšanas diena, tāpēc, par godu viņa dzīves 34. gadam, vīrieši nolēmuši izdarīt kaut ko neparastu. Piemēram, nozagt tītaru no vietējā atrakciju parka. 

Vīrieši atlauza sētu, iekļuva parkā un aiznesa putnu prom. Vēlāk kompānija un tītars devās ar vilcienu uz Bulduriem, bet drīz vien notiekošo manījuši aculiecinieki, kuriem vīriešu noziedzīgās darbības izdevies pat nofilmēt.

Pēcāk operatīvi rīkojās policija, kura abus vīriešus aizturēja. Vīrieši, ieraugot policiju, nozagto tītaru palaida prom.

Putns vēlāk veiksmīgi tika atrasts un nogādāts atpakaļ atrakciju parkā, savukārt trīs huligāni, kuri jau iepriekš tikuši sodīti par huligānismu, tiks saukti pie atbildības, raidījumam "Degpunktā" uzsvēra policijas pārstāvji. 

Tītara veselības stāvoklis

Pirms pāris dienām pie tītara viesojās raidījums "Degpunktā", kas vēstīja, ka izglābtais tītars, kurš tika cietsirdīgi piedzirdīts, joprojām bijis manāmi saindējies - neesot ēdis, maz kustējies un slikti juties. 

Veterinārārsts Jānis Beinarts diemžēl neizteica pārāk optimistiskas prognozes.

"Ja tas šņabis būtu ieliets [putnam] mazliet vairāk, es domāju, ka viņš jau būtu beigts.

Ja viņš sešu dienu laikā nav "izgulējis", tad nekādu labu prognozi nesaskatu.

Tur varētu būt kādas centrālās nervu sistēmas traucējumi un viņš varētu neatgūties. Veidojas visādas funkcionālas un strukturālas izmaiņas - nespēj funkcionēt normāli ne nieres, ne aknas, gluži kā alkoholisma gadījumā cilvēkiem," skaidro Beinarts.

Portāls "Apollo" sazinājās ar atrakciju parka darbinieci, kura pastāstīja, kā putns jūtas piektdien, 11. decembrī.

"Viņš joprojām ārstējas. Vai viņš jūtas labāk, es nezinu, taču putns joprojām ir daudz lēnīgāks nekā ierasts. Saprotu, ka viņam tas viss izstrādājas lēnāk par mums, cilvēkiem.

Es gan pieļauju domu, ka viņš ne tik daudz no tā alkohola ir apreibis, bet gan ļoti samocīts un saspiests. Viņu tomēr nesa ārā maisā.

Veterinārārsts Kristaps Reķis gan apskatīja un secināja, ka spārni un viss pārējais esot kārtībā, taču neviens jau nezina par iekšējiem orgāniem. Ja tur ir kādi bojājumi, tad uzlabojumus varētu redzēt ātrākais divu nedēļu laikā," stāsta parka darbiniece.

Viņa pastāstīja, ka visgrūtākais esot bijis, kad putns atgriezies. Svešo smaku dēļ pārējie pret putnu izturējušies cietsirdīgi.

"Viņam ir ļoti grūti, jo pārējie dzīvnieki viņu nepieņem.

Pagaidām putns ir atsevišķi no citiem, jo, kad viņu atveda atpakaļ pie pārējiem, nepazīstamu smaku dēļ visi viņu sāka sist, burtiski knābt nost," viņa stāsta.

Šobrīd putns atrodas siltumā, atsevišķi no pārējiem, lai atveseļošanās process noritētu mierīgi. 

Jauniegūtā "slava"

Sieviete norādīja, ka notikušais esot piesaistījis milzīgu cilvēku interesi un tītaru apskatīt gribētāju esot daudz, taču šobrīd tam nav īstais laiks.

"Cilvēku interese ir tik liela! Visi nāk, grib viņu apskatīt, nes kaut kādu ēdienu, cer pabarot, bet šobrīd tas nav iespējams, jo viņš joprojām ir tāds apātisks.

Bet nu, domāju, ka dzīvotājs būs!" optimistiski noskaņota ir atrakciju parka darbiniece.

Video: "Degpunktā" 2. decembra sižets

Video: "Degpunktā" 9. decembra sižets 

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu