T 3.03.2021.

Sevastova sezonu sāks ar maču pret spānieti Badosu

Anastasija Sevastova

FOTO: EPA/Scanpix

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova 2021.gada sezonu sāks ar maču pret spānieti Paulu Badosu, noskaidrojās pirmdien notikušajā Abū Dabī "WTA 500" turnīra izlozē.

Sevastova Jauno gadu iesākusi ranga 54.pozīcijā, bet Badosa ir planētas 70.rakete.

Abas tenisistes WTA tūrē līdz šim savā starpā nav spēkojušās.

Sevastovai 2020.gada sezona bija ļoti neveiksmīga, jo viņa no desmit spēlēm uzvarēja tikai vienā, "US Open" pirmajā kārtā pārspējot Koko Gofu. Toties Federāciju kausā liepājniecei izdevās uzveikt slaveno amerikānieti Serēnu Viljamsu.

Traumas dēļ Sevastova sezonu noslēdza jau septembra vidū.

Savukārt Badosa laukumā devās 11 WTA pamatturnīru mačos, kuros svinēja astoņas uzvaras. Septembrī viņa uz māla seguma sasniedza Stambulas "International" turnīra pusfinālu un "French Open" ceturto kārtu, Parīzē pa ceļam uzvarot arī Latvijas pirmo raketi Aļonu Ostapenko.

Sevastovas kontā ir četri WTA tituli, bet Badosa pagaidām ir bez trofejām sieviešu tenisa augstākajā līmenī.

Otrajā kārtā šī mača uzvarētāja tiksies ar turnīra septīto raketi Elīzi Mertensu no Beļģijas (WTA 20.) vai francūzieti Alizē Kornē (WTA 53.).

Turnīrs Abū Dabī norisināsies uz "laykold" tipa cietā seguma un tā pamatturnīrs sāksies trešdien. Latvijas pirmā rakete Ostapenko tajā nepiedalīsies.

Decembrī Sieviešu tenisa asociācija (WTA) līdz ar zīmola atjaunošanu veica arī izmaiņas tās rīkoto turnīru kategoriju nosaukumos. Izmaiņas veiktas sadarbībā ar Tenisa profesionāļu asociāciju (ATP), lai sporta veida augstākajā līmenī būtu līdzjutējiem saprotama sacensību struktūra.

Sākot ar 2021.gadu, WTA rīkotajos turnīros augstākais līmenis ir WTA 1000 (iepriekš - "Premier Mandatory" un "Premier 5"), tam sekos WTA 500 ("Premier 700"), WTA 250 ("International") un WTA 125 (125 K) līmeņi. Turnīros iegūstamie punkti un naudas prēmijas palikuši tie paši, kas iepriekš.

Redaktors iesaka