S 6.03.2021.

Pēc Trampa bloķēšanas tviterī populārs kļūst sociālais tīkls "Gab"

"Twitter" bloķē Trampa profilu.

FOTO: Unsplash

Sociālais tīkls "Gab" piedzīvo strauju popularitātes pieaugumu pēdējo dienu laikā līdz ar ASV prezidenta Donalda Trampa konta slēgšanu mikroblogu vietnē "Twitter" un konservatīvā sociālā tīkla "Parler" pazušanu no tīmekļa, pirmdien pavēstīja "Gab" vadītājs Endrū Torba.

Platformā katru dienu reģistrējās 600 000 līdz 700 000 jaunu lietotāju, "Twitter" publicētā video pavēstīja "Gab" līdzdibinātājs.

Aizvadītās nedēļas laikā "Gab" reģistrējis 40 miljonus unikālu apmeklētāju, piebilda Torba, kas ir četras reizes vairāk nekā vietnes kopējais trafiks decembrī, liecina analīzes uzņēmuma "SimilarWeb" aplēses.

"Šis ir mūsu brīdis, kad mirdzēt," citā video norādīja Torba.

Viņš arī sacīja, ka uztur kontaktus ar Trampa komandu par prezidenta konta izveidošanu "Gab", norādot, ka platforma to jau ir sagatavojusi.

Līdzīgi kā "Parler" arī "Gab" piesaistījis Trampa atbalstītājus un labējos vēlētājus, kaut arī sociālais tīkls noraida šādu politisku klasificēšanu un uzstāj, ka ir platforma vārda brīvībai.

Uzņēmums "GoDaddy.com", kas iepriekš nodrošināja "Gab" hostingu, nolēma liegt sociālajam tīklam piekļuvi saviem serveriem, tomēr platforma jau pēc nedēļas spēja atgriezties tīmeklī.

Kā skaidro Torba, vairs nepastāv risks, ka "Gab" varētu pazust no tīmekļa, jo tas darbojas neatkarīgi pats no saviem serveriem.

"Mēs, draugi, izglābsim savu valsti, un "Gab" palīdzēs to paveikt, glābjot vārda brīvību tīmeklī," norādīja Torba.

Laikraksts "New York Times" apgalvo, ka nesen Vašingtonas Kapitolijā pieredzēto nekārtību dalībnieki cita starpā mobilizējušies arī sociālajā tīklā "Gab". Līdzīgi pārmetumi ASV medijos pausti arī "Parler".

"Viņi mēģina apsūdzēt "Gab" kā vietu, kur tiek organizēta vardarbība, bet tas ir pilnīgi nepatiesi, mums ir nulles iecietība pret vardarbības veicināšanu," uzsvēra Torba. "Nelikumīgām aktivitātēm "Gab" nav vietas."

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!