VIDEO ⟩ "Naids nav Krievijas komandas sastāvdaļa." Distanču slēpotājs Boļšunovs atvainojas par rupjību PK posmā

Aleksandrs Boļšunovs

FOTO: EPA/Scanpix

Krievijas distanču slēpotājs Aleksandrs Boļšunovs pirmdien atvainojies par savu rīcību svētdien Pasaules kausa sacensībās stafetē.

Boļšunovs svētdien Krievijas izlases sastāvā veica pēdējo 4x7,5 kilometru stafetes posmu, sākotnēji izcīnot trešo vietu, bet vēlāk Krievijas rezultāts tika anulēts.

24 gadus vecais Boļšunovs stafetes pēdējos metros sacentās ar somu Joni Meki, kurš finiša taisnē bija ieņēmis labāku pozīciju un nelaida garām Boļšunovu, kurš aptuveni 20-30 metrus pirms finiša pēc sadursmes ar Meki pretiniekam veltīja divus sitienus ar slēpošanas nūju, kā arī pēc finiša nebremzējot uztriecās virsū somam.

"Krievijas slēpošanas asociācija, tās prezidente Jeļena Vjalbe un Aleksandrs Boļšunovs pauž atvainošanos," Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) vadība pirmdien citē Krievijas preses paziņojumu.

"Naids nav Krievijas komandas sastāvdaļa, un mēs ļoti augstu vērtējam godīgas spēles principus. Tāpēc Boļšunovs atvainojās Meki, un Krievijas slēpošanas asociācija nosūtīja Somijas slēpošanas asociācijai oficiālu atvainošanās vēstuli," pausts paziņojumā.

"Mēs no sirds ceram, ka daudzie līdzjutēji visā pasaulē atkal pievērsīs uzmanību sportistiem, viņu sniegumam, kā arī distanču slēpošanas skaistumam," teikts paziņojumā.

Somijas komandas mierīgā reakcija nodrošināja svētdienas incidenta tālāku nesaasināšanu.

Uzvaru stafetē svinēja Norvēģija, Somija izcīnīja otro vietu, kamēr Krievijas otrā izlase pēc tautiešu diskvalifikācijas pakāpās uz trešo pozīciju.

Par nodarījumu tika iesniegts iesniegums Hāmes reģiona policijā, taču iesniedzējs nebija Meki. Pēc Somijas likumiem var tikt notiesāts uz diviem gadiem.

Meki traumētā roka nav lauzta, tāpēc viņš varēs piedalīties nākamajās Pasaules kausa sacensībās.

Boļšunovs janvāra sākumā otro reizi pēc kārtas tika kronēts par prestižo sacensību "Tour de Ski" čempionu.

Video: Boļšunova rupjība Pasaules kausa sacensībās

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!