O 11.05.2021.

Lai izvairītos no cietuma, spāņu reperis iebarikādējas universitātē

FOTO: Reuters/ Scanpix

Spāņu reperis Pablo Hasels, kuram pirmdien bija jāsāk izciest deviņu mēnešu ilgs cietumsods, iebarikādējies Leridas universitātē, lai izvairītos no aizturēšanas.

Reperis tviterī paziņojis, ka iebarikādējies kopā ar atbalstītājiem Leridas universitātē, un policijai nāksies ielauzties augstskolā, ja tā vēlas viņu aizturēt un ieslodzīt.

Universitātes preses pārstāve apstiprināja, ka Hasels atrodas universitātes teritorijā kopā ar aptuveni 20 atbalstītājiem, bet situācija ir mierīga un policija nav iesaistīta.

Haselam dots laiks līdz piektdienas vakaram, lai padotos un dotos uz cietumu izciest viņam piespriesto sodu par terorisma cildināšanu, apmelošanu, kā arī par neslavas celšanu kronim un valsts institūcijām.

Hasels tika notiesāts par ierakstiem tviterī, kuros viņš uzbruka monarhijai un apsūdzēja policiju spīdzināšanā un protestētāju un migrantu nogalināšanā. Hasela lieta izraisīja protestus Madridē un Barselonā.

"Es atsakos iet no paša gribas un klauvēt pie cietuma durvīm, tādēļ viņiem būs jānāk un mani jānolaupa," piektdien ziņu aģentūrai AFP sacīja Hasels.

Simtiem mākslinieku ir parakstījuši petīciju, kurā pieprasīta Hasela atbrīvošana. Tostarp petīciju parakstījis režisors Pedro Almodovars un aktieris Havjers Bardems.

Pagājušajā nedēļā Spānija solīja samazināt sodus par tādiem noziegumiem kā terorisma cildināšana, naida runa, apvainojumi kronim un reliģisku jūtu aizskaršana, ja tas noticis māksliniecisku, kulturālu vai intelektuālu aktivitāšu kontekstā.

2018. gadā no Spānijas uz Beļģiju aizbēga reperis "Valtņnyc", kas tika notiesāts līdzīgā lietā. Spānija vēlas panākt viņa izdošanu, bet Beļģija atteikusies, norādot, ka saskaņā ar Beļģijas likumiem viņš nav pastrādājis noziegumu.