O 11.05.2021.

FOTO ⟩ Izraēlā notikusi nopietnākā ekoloģiskā katastrofa valsts vēsturē

Izraēla svētdien slēgusi visas savas Vidusjūras piekrastes pludmales gandrīz 200 kilometru garumā, kur pēc nesenās vētras izskaloti desmitiem tonnu lipīgu naftasproduktu.

Piesārņojuma cēlonis vēl nav noskaidrots, bet Izraēlas Dabas aizsardzības pārvaldes vērtējumā tā ir viena no nopietnākajām ekoloģiskajām katastrofām valsts vēsturē.

Vides, Veselības un Iekšlietu ministrijas nākušas klajā ar kopīgu paziņojumu, brīdinot neapmeklēt pludmales, jo tas varētu būt bīstami veselībai.

Brīvprātīgie vides aktīvisti sākuši vākt darvai līdzīgo vielu, bet vairāki no viņiem saindējušies ar toksiskajiem tvaikiem un nogādāti slimnīcā.

Lauksaimniecības ministrijas speciālisti tikmēr ziņo, ka valsts dienvidos krastā izskalots beigts finvalis, kas acīmredzot ierijis naftasproduktus. Krastā atrasti arī daudzi citi beigti dzīvnieki, tai skaitā jūras bruņurupuči.

Vides ministre Gila Gamliela lēsusi, ka piekrastes sakopšana varētu izmaksāt desmitiem miljonu šekeļu. Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes direktors Šauls Goldšteins prognozējis, ka visa piesārņojuma savākšanai būs vajadzīgi "daudzi mēneši vai pat vēl ilgāks laiks".