Šogad Covid-19 konstatēts jau 1134 bērnudārzu darbiniekiem

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

2021.gadā līdz šim saslimšana ar Covid-19 konstatēta jau 1134 pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Gada pirmajā nedēļā Covid-19 fiksēts 177 bērnudārzu darbiniekiem, savukārt otrajā un trešajā nedēļā konstatēto gadījumu skaits bijis nedaudz mazāks. Tomēr ceturtajā nedēļā tika konstatēts šogad līdz šim augstākais jauno Covid-19 gadījumu skaits pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku vidū - 188.

Šī gada sestajā nedēļā konstatēts šogad mazākais minētajā darba vietā nodarbināto ar Covid-19 saslimušo personu skaits - 100, taču pagājušajā nedēļā jauno gadījumu skaits bērnudārzu darbinieku vidū atkal pieaudzis, sasniedzot 171.

SPKC speciālists Jurijs Perevoščikovs skaidroja, ka statistikas dati uzrāda attālināto mācību ieviešanas pozitīvu efektu uz saslimstības samazināšanos, jo līdz pērnā gada 42.nedēļai saslimstība bērnu līdz 14.gadu vecumam pieauga, bet pēc 43.nedēļas - sāka stabilizēties.

Perevoščikovs arī uzsvēra, ka saslimstība ar Covid-19 pusaudžu vidū saistīta ar savstarpēju aktīvu kontaktēšanos ārpus skolas.

Tāpat pēdējās trīs nedēļās faktiski visās bērnu vecuma grupās ir vērojams saslimstības pieaugums, tostarp divu līdz četru gadu vecu bērnu, kas apmeklē bērnudārzus, vidū. Turklāt turpinās arī pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku inficēšanās ar Covid-19.

Izglītības iestādes kā inficēšanās vieta parādās aptuveni 7% saslimstības gadījumu.

Aktuālākās ziņas