T 14.04.2021.

Paziņoti "Zelta mikrofona 2021" uzvarētāji; visvairāk balvu reperim ansim

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

16.martā tiešraidē no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Mediju centra tika paziņoti aizvadītā gada spožākie ieraksti Latvijas mūzikā, kas bija iesniegti šoreiz rekordlielā skaitā.

Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" tika pasniegtas jau 25. reizi. Metālmākslinieka Armanda Jēkabsona izgatavotās "Zelta mikrofona" statuetes tika pasniegtas 22 kategorijās.

Balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā tika pasniegta bērnu vokālajai studijai "Knīpas un Knauķi". Vienīgais mūziķis, kurš balvu pasniegšanas ceremonijā saņēma vairākas "Zelta mikrofona" statuetes, ir reperis ansis, kura albums “Liela māksla” tika godināts kā 2020. gada Labākais hip-hop mūzikas albums un Gada albums.

Ceremonijā uzstājās Maestro Raimonds Pauls kopā ar Gunti Skrastiņu, grupa "Instrumenti" un dīva Linda Leen. Aija Andrejeva, Agnese Rakovska un Kristīne Pāže izpildīja visvairāk nominēto dziesmu (kopskaitā trīs kategorijās) "Laime šī". Izskanēja Ivo Fomina dziesmas "Tu man esi" un Aijas Andrejevas un Zebrenes dziesmas "Šamanis" pirmatskaņojumi.

Šā gada "Eirovīzijas" dziesmas ”The Moon is Rising” skatuves pirmatskaņojumu izpildīja Samanta Tīna, savukārt uz savas radošās darbības divdesmitgadi atskatījās reperis Ozols kopā ar rolandu če. Ar priekšnesumiem uzstājās arī Kriss Noa (Chris Noah), Jāņa Ruņģa Klātbūtne, debitante Loreta Reide un rokmūzikas apvienojums ar hiphopu - Nova Koma kopā ar reperiem Edavārdi un Idus Abra.

Balvu kategorijā "Videoklips" uzvarētājam pasniedza TVNET pārstāvis, Foto/Video nodaļas vadītājs Bruno Rejs Corns.

Foto: "Zelta mikrofona 2021" ceremonija

Mūzikas albums bērniem:

  • Uzvarētājs: Nu-ku-smalki-šiki-drū – Laura Polence / Tuta Media
  • Guliet, mazie! – Lauris Valters / pašizdots
  • Rīgas kalnu lielā balle – Podziņas / MicRec
  • Sadziedam? – Tarkšķi / Lauska
  • Visi kopā – Marta Marija Sproģe / pašizdots

Šlāgera mūzikas albums:

  • Uzvarētājs: Nopietni pa jociņam – Guntis Skrastiņš un Raimonds Pauls / SIA “Forte Production”
  • Bravo! – Čipsis un Dullais / NABA MUSIC, MELO RECORDS
  • Jauni jāja karavīri – Dobeles zemessargi / LAULA R
  • Trīs no Pārdaugavas dziesmas – Ducele / MicRec
  • Vēja dēls – Tērvete / LAULA R

Elektrum Gada dziesma:

  • Uzvarētājs: Dzeguzes balss – Carnival Youth
  • Elektriskā gaisma – Sudden Lights
  • Lai jau deg – Ivo Fomins
  • Laime šī – Aija Andrejeva, Kristīne Pāže, Agnese Rakovska
  • Mālos Pelēkos – Triānas Parks un IGO
  • Panama – Tautumeitas
  • Skaisti savāds – Instrumenti
  • Soulfulman – Ralfs Eilands un Liepaja Music Orchestra
  • Tavs karogs – The Sound Poets un #NācGavilēt koris
  • Tūrists – Dons

Elektroniskās mūzikas albums:

  • Uzvarētājs: Dialogue – Kasetes / NABA MUSIC, MELO RECORDS
  • Apspēlēts – Kārlis Kazāks un Kaspars Tobis / pašizdots
  • Blaumaņa Laika Mašīna – Oriole / Oriole
  • Cheasy Rider – KODEK / Jūrmala Records
  • Insulin – BRIMSTONE / Brimstone Records

Popmūzikas albums:

  • Uzvarētājs: Tūrists – Dons / Donsmusic
  • Distance – Chris Noah / Made In Baltics
  • Es iešu tālāk – Aija Andrejeva / pašizdots
  • Kompozīcijas – Triānas Parks / Park Records
  • Lietas, kas notiek manā galvā – MARTA / pašizdots

Indie mūzikas albums:

  • Uzvarētājs: Šākātā – Alise Joste / pašizdots
  • Bauda – Martas Asinis / pašizdots
  • Dzīvojumi – Jāņa Ruņģa Klātbūtne / Jānis Ruņģis
  • Renesanse – Goran Gora / pašizdots
  • Uz karstām oglēm zem degošām zvaigznēm – Baložu Pilni Pagalmi / NABA MUSIC, MELO RECORDS

Debija:

  • Uzvarētājs: LG ir HH – ŪGA / pašizdots
  • Ieroči – Loreta Reide / LR Music
  • Lai noskan klusums – Evija Smagare / pašizdots
  • Runa nav par naudu – Audiokvartāls / pašizdots
  • The Lighthouse Trilogy – audrú / pašizdots

Klasiskās vai kora mūzikas albums:

  • Uzvarētājs: Vēja mirdzums – Liepājas Simfoniskais orķestris, Vestards Šimkus, diriģenti Gintars Rinkevičs, Atvars Lakstīgala / SKANI
  • Codex Faenza – Ilze Bertrand / Izdevējs Jersika Records
  • Daumants Liepiņš: Rahmaņinovs. Zemzaris – Daumants Liepiņš / SKANI
  • Rihards Dubra: 2. simfonija, Mystery of His Birth – Liepājas Simfoniskais orķestris, Ēriks Kiršfelds, diriģents Atvars Lakstīgala / SKANI
  • Tālivaldis Ķeniņš: Vijoļkoncerts, Koncerts pieciem sitaminstrumentālistiem un orķestrim, Beatae voces tenebrae – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un solisti / SKANI

Metāla mūzikas albums:

  • Uzvarētājs: Control – Tesa / My Proud Mountain
  • Grimt – Oghre / Grautiņa ieraksti
  • Tumši ūdeņi – Frailty / Frailty, Zobens un Lemess
  • Veļu laiks – druun / pašizdots
  • vvz – Velns Viņu Zin / Grautiņa ieraksti

Hip-hop mūzikas albums:

  • Uzvarētājs: Liela māksla – ansis / Netīrās cilpas
  • Y A U D A – OZOLS / 0’79 records
  • Krasta FM – Kreisais Krasts / pašizdots
  • Lavīna – Arturs Skutelis / PKI
  • LG ir HH – ŪGA / pašizdots

Rokmūzikas albums:

  • Uzvarētājs: Kovārņu mazbērniem – Židrūns / I Love You Records
  • Ak dievs, ko par mums teiks citplanētieši – Krāsa / pašizdots
  • Aplī – ARTURS / Sony music Finland Oy
  • Vismaz 9 reizes – Nova Koma, piedalās Edavārdi, Idus Abra / Grautiņa ieraksti
  • We`re all connected – So Lucid Electric Feel / pašizdots

Alternatīvās vai eksperimentālās mūzikas albums:

  • Uzvarētājs: Yggdrasil – Jānis Ruņģis / Jersika Records
  • Balta Gaisma – Waterflower / pašizdots
  • Ilgais ceļš kapos – Imants Daksis / biedrība Diadema Totalis
  • Mausoleum – Pamirt / pašizdots
  • searching for buried pleasures – careless afterlife / pašizdots

Dziesma:

  • Uzvarētājs: Antidepresanti – Zebrene & Ozols
  • Daudz par daudz – Patrisha
  • Dejot Vienatnē – Rīgas Modes
  • Dzeguzes balss – Carnival Youth
  • Laime šī – Aija Andrejeva, Kristīne Pāže, Agnese Rakovska

Tautas vai pasaules mūzikas albums:

  • Uzvarētājs: Dziesmas no Aulejas – Tautumeitas / Tautumeitas
  • 13 i 1 – Kārlis Kazāks / pašizdots
  • Kārlis Auzāns. Mūzika no deju ansambļa “Daiļrade” topošās folkbaleta deju izrādes “Cik saules mūsos” – Izpilda Jānis Strazdiņš, Kārlis Auzāns un Mārtiņš Miļevskis. / pašizdots
  • Mantojums Volume 1 – Ieva Kerēvica / Musica Baltica
  • Sibīrijas Dziesmas – Mūziķu apvienība “Sventava” / Upe tuviem un tāliem

Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums:

  • Uzvarētājs: igo/hermanis/dziesmas – Igo, Aivars Hermanis / Upe tuviem un tāliem
  • Ezera skaņas – The Bad Tones, Ukko Heinonen, Dzintars Vīksna / Backseat
  • Gaisma Krīt – Jolanta Gulbe-Paškeviča / Riga Room Records
  • Mans Mīļākais Karš – Kārlis Auzāns / pašizdots
  • Zeme – Reinis Jaunais / pašizdots

Videoklips:

  • Uzvarētājs: Kaut kaili – Kautkaili
  • Atkal jau – rolands če
  • Bez gaismiņas nedzīvošu – Auļi, RTU Vektors, Laima Jansone
  • Blingi & Bambaleo – Singapūras Satīns
  • Šis ir mans laiks – Aminata

Koncertieraksts video:

  • Uzvarētājs: Dabas koncertzāle. Geastrum. Basas kājas
  • Deniss Pashkevich Quintet / Birthday Concert at Ziemeļblāzma
  • Dainu kamermistērija “Es, karā aiziedams…” – Ansamblis “Arcandela”
  • Guntara Rača autorvakars “Mīlestība ir” – Guntars Račs, Saldās sejas, bet bet, Ivo Fomins, Mārtiņš Ruskis, Normunds Jakušonoks un citi
  • Tutas koncerts – Laura Polence, Elīna Ose, Annija Putniņa, Staņislavs Judins, Rūdolfs Dankfelds, Rihards Goba

Džeza vai fanka mūzikas albums:

  • Uzvarētājs: Identities – Kārlis Vanags, Latvian Radio Big Band / Jersika Records
  • Koncertprogramma Pa Apli – Very Cool People feat. Edavārdi, ansis un Kristīne Prauliņa / SIA Very Cool People
  • Lick Attack – B.H.A.D. Company / pašizdots
  • The Maze – Kārlis Auziņš, Matīss Čudars, Ivars Arutyunyan / Jersika Records
  • Then and Now – Krists Saržants / pašizdots

Radio hits

  • Uzvarētājs: Haosā – Astro’n’out un Sudden Lights
  • Dejo vientulību – Intars Busulis, Abonementa orķestris un GG Choir
  • Ilgoties man nesanāk – Dons
  • Laime šī – Aija Andrejeva, Agnese Rakovska un Kristīne Pāže
  • Vasara bez internetiem – Carnival Youth

Labākais albuma dizains:

  • Uzvarētājs: Kompozīcijas – Triānas Parks / Foto Elizabete Džeina Rubene, dizains Policy Production
  • Balta Gaisma – Waterflower / Dizaina autors Sabīne Moore
  • Control – Tesa / Dizaina autors Jānis Burmeisters
  • Kovārņu mazbērniem – Židrūns / Mākslinieks Otto Zitmanis
  • Pie mums ir brīnumjauki – Ķekavas kultūras nama bērnu vokālais ansamblis “Cīrulītis” / Dizaina autors Ella Mežule