Rodrigo Ābols: Ja mums ar klubu sakrīt intereses, tad nekur projām negribas skriet

Rodrigo Ābols

FOTO: orebrohockey/Twitter

Ja klubam un spēlētājam izdodas rast kopsaucēju, nav pamata skriet uz citu komandu, sarunā ar laikrakstu "Latvijas Avīze" atklāja hokejists Rodrigo Ābols.

Latvijas hokeja izlases centra uzbrucējs Rodrigo Ābols Zviedrijas augstākās hokeja līgas (SHL) komandā "Orebro" spēlēs līdz 2022./23.gada sezonas beigām.

Pirmdien komanda ar hokejistu pagarināja līgumu uz vēl diviem gadiem.

Ābols norādīja, ka "Orebro" komandā viņam šīs sezonas laikā izdevies uzlabot savu spēli, kā arī ir jūtama uzticība no treneru un vadības puses. Tāpat hokejists Zviedrijā nolēmis palikt, jo tā atrodas netālu no Latvijas. Šis faktors šogad ir īpaši svarīgs, jo Ābolu ģimenē šovasar gaidāms pieaugums.

"Ja mums ar klubu sakrīt intereses, tad nekur projām negribas skriet. Jūtu, ka man šeit uzticas, ir ļoti laba sadarbība gan ar treneriem, gan kluba menedžmentu," izvēli skaidroja Ābols, kurš neslēpa, ka sapnis par Ziemeļameriku vēl nav izsapņots.

Pirms 2021.gada sākuma Ābolam teorētiski bija iespēja doties uz Ziemeļameriku, lai piedalītos Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Floridas "Panthers" treniņnometnē. Komanda sākotnēji rēķinājusies ar hokejistu, bet vēlāk paziņoja, ka uz nometni neaicinās, jo pašiem nav skaidrības par sezonas norisi Amerikas Hokeja līgā (AHL). 

Ilgi arī nebija jāgaida līdz aģenta zvanam, kas pavēstīja, ka "Panthers" ar hokejistu vēlas lauzt līgumu. Ābols neslēpa, ka bijis neizpratnē par šādu notikumu pavērsienu, jo iepriekš komunikācija ar klubu bijusi pozitīva.

Šim lēmumam ir arī pozitīvā puse, jo tagad tiesības uz Ābolu nepieder nevienam NHL klubam, kas hokejistam dod lielākas brīvības iespējas gadījumā, ja kāda no komandām izrāda interesi.

Šosezon Ābols aizvada savu labāko sezonu profesionālajā karjerā. Viņš 44 spēlēs izcēlies ar 19 vārtiem un 15 rezultatīvām piespēlēm. Ābols ir komandas labākais snaiperis un ieņem trešo vietu nopelnītajos punktos.

Savulaik 21 "golu" Zviedrijas čempionātā guva Aleksandrs Beļavskis. Ābols neslēpa, ka ir lasījis par šo rekordu, bet īpašu uzmanību tam nepievērš, citādi zīmīgo robežu noteikti neizdosies sasniegt.

Arī Zviedrijas čempionātu šosezon vairākkārt skāris Covid-19. 

"Sezonas sākumā mums komandā daži cilvēki bija saslimuši, tad septiņas dienas nevarējām iziet no mājas," atminas Ābols. "Sezonas vidū bija mierīgi, bet tagad beigu daļā vēl piecās komandās ir konstatēti gadījumi. Līdz ar to regulārā čempionāta beigas ir par divām nedēļām pavirzījušās uz priekšu un viss noslēgsies marta beigās." 

"Tikai pēc tam sāksies izslēgšanas spēles, kas var ievilkties līdz maija vidum. Vēl datumi nav paziņoti, iespējams, ka pirmajā kārtā spēlēs līdz vienas komandas trim, ne četrām uzvarām," pieļāva uzbrucējs.

Izziņojot jauno līgumu, "Orebro" komanda arī atklāja, ka Ābols sācis apgūt zviedru valodu, kas uzbrucējam padodoties gana labi. Viņš sarunā ar laikrakstu atklāja, ka pietiekami labi saprot teikto, bet pašam atbildēt vēl ir nelielas grūtības.

"Orebro" ar 84 punktiem 49 spēlēs Zviedrijas čempionātā ieņem ceturto vietu. Līdz regulārā čempionāta beigām palikuši trīs mači.