Pk 7.05.2021.

Kariņš: Ja viena prioritārā grupa nenāk vakcinēties, tad jādod iespēja nākamajai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

FOTO: Ministru kabinets / Government of Latvia

Ja viena prioritārā grupa nenāk vakcinēties, tad jādod iespēja vakcīnu pret Covid-19 saņemt nākamajai grupai, aģentūrai LETA uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjera birojā skaidroja, ka valdības vadītājs jau šodien no rīta sazinājās ar veselības ministru Danielu Pavļutu (AP), atgādinot, ka primārais vakcinācijas procesā ir temps.

"Ja vieni nenāk, ir jādod iespēja nākamajai grupai. Vakcīnām, kas šonedēļ ienākušas, ir jābūt izvakcinētām nedēļas laikā," piekodināja premjerministrs.

Kariņa birojā atgādināja, ka vēl ceturtdienas valdības sēdē notika plašas diskusijas par to, ka ir jānodrošina vakcinācijas temps, pievēršoties arī idejai par dzīvajām rindām.

pirmajā masu vakcinācijas centru darbības dienā plānots sapotēt 2800 cilvēkus, aģentūrai LETA pavēstīja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

Foto: Darbu sāk lielie vakcinācijas centri

Pašlaik plānots, ka Lieldienu brīvdienās - trīs dienās - ar 12 vakcinācijas vietām tiks sasniegts aptuveni tāds vakcinācijas apjoms, kādu ikdienā līdz šim nodrošinājuši visi 660 vakcinētāji dienā, pauda Strazda.

Šodien plānots veikt vakcināciju 2800 cilvēkiem, turklāt šāds apjoms sasniedzams pie nosacījuma, ja visi, kuri ir pieteikušies un saņēmuši laiku, atnāks.

Strazda informēja, ka šodien turpināsies iedzīvotāju uzrunāšana vakcinācijai lielajos centros - uzaicinājumus no vakcinācijas veicējiem vai īsziņas saņems gan seniori virs 70 gadiem, gan arī iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām. Tāpat atvērtas vēl divas prioritārās grupas.

Lielie centri saņēmuši vakcīnu apjomu 10 000 devu apmērā šīm Lieldienu brīvdienām.

Kā ziņots, šodien darbu sāka masu vakcinācijas centri. Vakar iedzīvotāji pauda sašutumu un satraukumu par no Veselības ministrijas saņemtajām īsziņām ar aicinājumiem vakcinēties, jo brīvdienā saņemta norāde par nepieciešamību pēc ģimenes ārsta nosūtījumu, ko brīvdienās saņemt ir ļoti sarežģīti.

Video: Durvis ver masu vakcinācijas centri

Šodien atvēra trīs vakcinēšanas centrus Rīgā - Ķīpsalas hallē, centrā "Atta" un Rīgas Centrāltirgus Gastro paviljonā. Šajā laikā darbu sāks arī centri Valmieras Kultūras centrā, Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē, Daugavpils Latviešu kultūras centrā un Daugavpils Kultūras pilī, Jēkabpils Sporta centrā, Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā, Liepājas Olimpiskajā centrā un Jūrmalas Sporta skolā. Visi šie centri strādās līdz plkst.18.

Rīgā, Jelgavā, Liepājā un Jūrmalā izvietotie centri strādās arī svētdien, kā arī pirmdien. Savukārt Valmierā, Rēzeknē, Jēkabpilī un Daugavpilī esošie centri darbosies tikai sestdien.

Savukārt Cēsīs, bijušajā veikalā "Super Netto", vakcinācijas process sāksies svētdien un turpināsies arī pirmdien. Arī šis centrs darbosies no plkst.10 līdz 18.